Zapraszamy do Łowicza na Noc Muzeów [Program]

Rafał Klepczarek
W tym roku w ramach łowickiej Nocy Muzeów będzie można zwiedzać także basztę gen. Klickiego
W tym roku w ramach łowickiej Nocy Muzeów będzie można zwiedzać także basztę gen. Klickiego Rafał Klepczarek
Muzeum w Łowiczu, Zarząd Osiedla Stare Miasto i Archiwum Państwowe w Warszawie zapraszają w sobotę, 20 maja na Noc Muzeów. Wspólna zabawa będzie odbywać się w godz. 17– 24.

Powiatowa placówka na Starym Rynku o godz. 17 zaprasza na rozstrzygnięcie konkursu "Muzealne Spotkania z Fotografią”. Godzinę później rozpocznie się spotkanie z Edwardem Noniewiczem, łowickim kolekcjonerem, który zaprezentuje autorskie wycinanki.

O godz. 18.30 na chętnych będzie czekała kolejna atrakcja w postaci otwarcia wystawy „Henryk Sienkiewicz na kartach pocztowych”. W muzeum będzie można obejrzeć unikalne zbiory czterech kolekcjonerów: Henryka Pięty, Marcelego Węgrzynowskiego, Jana Zduńczyka oraz Andrzeja Chmielewskiego.

Pół godziny później otwarta zostanie inna ciekawa wystawa prac artystek z Łowicza zatytułowana "Światło i czas”. Znajdą się na niej prace malarskie Agnieszki Kopczyńskiej oraz ceramika Jadwigi Dębskiej.

Na godz. 18.30 i 19.30 zaplanowano zwiedzanie muzealnej ekspozycji historycznej i etnograficznej z przewodnikiem PTTK.
O godz. 20.30 w kaplicy barokowej rozpocznie się „Muzyczna Noc w Muzeum”. Będzie to koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Centrum Edukacji Muzycznej w Łowiczu.

Ciekawie będzie także o godz. 22 i 23. Wtedy to uczestnicy Nocy Muzeów przeniosą się w świat łowickiego półświatka i mrocznych tajemnic księżackiej prowincji. Poznają oni mniej znaną historię regionu, pełną morderstw, grabieży i bandytyzmu.

Łowicki oddział AP w godzinach 17-19 będzie natomiast prezentował wystawę „Pan radca Klimecki”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną unikalne materiały prezentujące postać Maurycego Klimeckiego (1893 -1967), zasłużonego łowickiego działacza społecznego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą osoby zainteresowane o odbiór wejściówek, które AP wydaje do 17 maja.

Warto też wybrać do baszty gen. Klickiego. Opiekujący się nią Zarząd Osiedla Stare Miasto w godz. 15-24 udostępni ją do zwiedzania. W tych samych godzinach w parku przy baszcie zorganizowane zostaną pokazy grup rekonstrukcji historycznej.
Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny.

Nowe rozporządzenie w związku z pandemią

Wideo

Dodaj ogłoszenie