MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W powiatowym szpitalu w Łowiczu nie będzie oddziału covidowego

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Wojewoda łódzki zdecydował o likwidacji oddziału covidowego w łowickim szpitalu
Wojewoda łódzki zdecydował o likwidacji oddziału covidowego w łowickim szpitalu Rafał Klepczarek
Zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego od 19 grudnia część łóżek w szpitalach, które mają oddziały covidowe, zostanie przywróconych dla pacjentów cierpiących na inne schorzenia. Oddział covidowy zniknie ze szpitala w Łowiczu.

W powiatowym szpitalu w Łowiczu nie będzie oddziału covidowego.

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu zostanie odmrożonych 31 łóżek (chirurgia), w Szpitalu Powiatowym w Łasku 64 łóżka (ginekologia i położnictwo, choroby wewnętrzne, kardiologia, neurologia oraz chirurgia ogólna), w szpitalu w Głownie Grupa Zdrowie 73 łóżka (choroby wewnętrzne, chirurgia, ginekologia i położnictwo), w Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu 20 łóżek (choroby wewnętrzne), w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy 21 łóżek (choroby wewnętrzne) i Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie 28 łóżek (choroby wewnętrzne).

W przypadku szpitala w Łowiczu najcięższa sytuacja jest na internie. Nie ma tam wolnych łóżek, a do Łowicza kierowani są także pacjenci z okolic Kutna, Skierniewic i Głowna. Do tego dochodzą braki kadrowe wśród lekarzy spowodowane względami zdrowotnymi.
Pozostałe oddziały szpitalne (chirurgia, dziecięcy, ginekologiczno-położniczy i intensywnej terapii) przyjmują jedynie nagłe przypadki.

Przypomnijmy, że od 12 grudnia (sobota) z zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego także część łóżek w szpitalach tzw. covidowych zostanie przywróconych dla pacjentów niecovidowych.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu będzie odmrożonych 20 łóżek, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 40 łóżek (ginekologia i położnictwo), Poddębickim Centrum Zdrowia 24 łóżka (obecnie szpital przestaje posiadać osobny oddział covidowy; w szpitalu nadal funkcjonuje oddzielny oddział onkologiczny) i Tomaszowskim Centrum Zdrowia 30 łóżek (choroby wewnętrzne).

W województwie łódzkim, dzięki decyzjom wojewody łódzkiego, postanowiono po pierwsze przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach tzn. w tych gdzie najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się, że mają problem z dostaniem się do lekarza.

Po drugie uwzględnić dostępność geograficzną do szpitali tzn. chodzi o to, żeby przekształcić szpitale w takich miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, a pacjent nie musiał daleko jechać do oddziału szpitalnego. Po trzecie chodzi o uwzględnienie złożoności procesu przekształcenia i odkształcenia, ponieważ nie wiemy czy będzie, czy nie będzie trzeciej fali zakażeń COVID-19.

Każda z tych decyzji jest tymczasowa i będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie łódzkim. Jeżeli sytuacja będzie ulegała stabilizacji i stopniowej poprawie w kolejnych tygodniach grudnia wojewoda będzie podejmował kolejne decyzje o przywracaniu szpitalom ich pierwotnych funkcji.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W powiatowym szpitalu w Łowiczu nie będzie oddziału covidowego - Dziennik Łódzki

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto