Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radny Michał Śliwiński pozwał do sądu byłego pracodawcę

Rafał Klepczarek
Michał Śliwiński domaga się przywrócenia do pracy w ARiMR
Michał Śliwiński domaga się przywrócenia do pracy w ARiMR Rafał Klepczarek
Michał Śliwiński, odwołany ze stanowiska kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łowiczu, szuka sprawiedliwości w sądzie pracy. Mieszkaniec powiatu łowickiego uważa, że stracił pracę w ARiMR z naruszeniem prawa. Śliwiński jest członkiem Rady Powiatu Łowickiego, a pracodawca zwalniając go nie wywiązał się z obowiązku zasięgnięcia opinii RPŁ w tej sprawie.

- Domagam się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne i przywrócenia do pracy - informuje Michał Śliwiński, członek władz wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego w Łodzi, a zarazem łowicki radny powiatowy z PSL.

Michał Śliwiński stracił kierownicze stanowisko 4 lutego. Tego dnia do łódzkiej centrali rolniczej agencji zaproszono 21 kierowników powiatowych biur z całego województwa. Paweł Jegier, nowy dyrektor oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi 18. z nich (czyli tym, którzy stawili się „na naradzie”) wręczył odwołania. Tego dnia pracę w agencji stracili także szefowie powiatowych placówek w innych częściach kraju. Łącznie odwołano 304 osoby.

Co było powodem decyzji poszczególnych dyrektorów oddziałów regionalnych agencji? Agnieszka Szymańska, rzecznik prasowy ARiMR w Warszawie przypomina, że kierownicy biur powiatowych są zatrudniani na podstawie powołania na tę funkcję i w każdej chwili mogą zostać jej pozbawieni. Dla odwołanych jasne jest natomiast, że za ruchami kadrowymi stoją polityczne decyzje PiS, które wygrało jesienne wybory parlamentarne.

Wydział pracy Sądu Rejonowego w Skierniewicach nie wyznaczył jeszcze terminu pierwszej rozprawy związanej z pozwem byłego kierownika ARiMR w Łowiczu. Wiąże się to z wnioskiem tego ostatniego w sprawie całkowitego zwolnienia z opłaty sądowego pozwu. W sprawach, w których wartość przedmiotu sporu przewyższa kwotę 50 tys. zł, wynosi ona 5 proc. roszczenia. W przypadku Michała Śliwińskiego opłata taka została wyliczona na ok. 4 tys. zł. Sąd pracy w Skierniewicach tylko częściowo zwolnił powoda z obowiązku jej wniesienia. Mieszkaniec powiatu łowickiego w tym tygodniu wniósł zażalenie na tę decyzję.

Więcej w piątkowym wydaniu "ITS".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto