Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przyszli technicy z ZSP nr 1 w Łowiczu wrócili z praktyk (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek
Uczniowie trzecich klas techników mechatronicznego, mechanicznego, informatycznego, elektrycznego oraz pojazdów samochodowych ZSP nr 1 w Łowiczu wrócili z praktyk zawodowych.

- Od października do grudnia młodzież naszej szkoły wzbogacała wiedzę teoretyczną, uzyskaną w czasie zajęć lekcyjnych, umiejętnościami praktycznymi w zakładach produkcyjnych i przedsiębiorstwach handlowo – usługowych znajdujących się w powiecie łowickim powiatów oraz ościennych, a także w zakładach działających na terenie całej Polski - informują Piotr Słoma i Iwona Więsek, nauczyciele ZSP nr 1. - Praktyki zawodowe stanowią cenne doświadczenie, gdyż dają możliwość skonfrontowania teorii z rzeczywistością zawodową oraz są szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń na rynku pracy.

W ramach zajęć przyszli mechatronicy wykonywali połączenia elementów i układów elektrycznych oraz elektronicznych urządzeń i systemów mechatronicznych, analizowali dokumentację techniczną i normy części maszyn, materiałów konstrukcyjnych i eksploatacyjnych. Pod nadzorem opiekunów praktyk uczyli się także podłączania, uruchamiania i regulacji urządzeń i systemów mechatronicznych w danej firmie, stosując odpowiednie oprogramowanie. Uczniowie sporządzali również dokumentację obsługi i konserwacji tych urządzeń.

Z kolei przyszli mechanicy zapoznawali się z dokumentacją techniczną, założeniami projektowymi, dokumentacją działu obróbki, montażu i kontroli jakości, a także z rodzajami wykonywanych napraw maszyn i urządzeń oraz planowaniem napraw i konserwacji.

Podczas czterech tygodni praktyk technicy informatycy poznawali m.in. sposoby organizowania stanowiska pracy, konfigurowania sprzętu komputerowego i oprogramowania, obsługi oprogramowania używanego w danej firmie, stosowania technologii przetwarzania informatycznego oraz projektowania i programowania.

Technicy elektrycy natomiast pracowali przy obsłudze i konserwacji urządzeń elektrycznych (w zakładach wytwarzających lub przesyłających energię elektryczną), montażu i uruchamianiu aparatów i urządzeń elektrycznych (w zakładach produkujących urządzenia elektryczne) oraz doskonalili swoje umiejętności w akredytowanych laboratoriach badawczych i fabrycznych.

Technicy pojazdów samochodowych wykonywali czynności związane z obsługą techniczną oraz naprawą pojazdów samochodowych, oceniali poprawność działania urządzeń mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych w pojazdach samochodowych, a także uczyli się posługiwać narzędziami i urządzeniami pomiarowymi, które stanowią wyposażenie zakładów motoryzacyjnych.

- Dzięki praktykom uczniowie poznali nowe miejsca, zdobyli doświadczenie zawodowe, rozwijali umiejętności pracy w zespole - przedstawiciele ponadgimnazjalnej jedynki. - Udział w stażu był także bardzo ważną częścią procesu budowy własnej wartości, dał możliwość poznania oczekiwań potencjalnych przyszłych pracodawców względem pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto