Diakoni WSD w Łowiczu odbyli praktyki katechetyczne w ZSP nr 2 [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Diakoni WSD w Łowiczu odbyli praktyki katechetyczne w ZSP nr 2
Diakoni WSD w Łowiczu odbyli praktyki katechetyczne w ZSP nr 2 ZSP nr 2 w Łowiczu
Trzej diakoni z Wyższego Seminarium Duchowego w Łowiczu w ostatnich miesiącach odbywali praktyki katechetyczne w szkole powiatowej przy ul. Blich. Ks. Jarosław Łękarski, wice-rektor szkoły kapłanów poprosił o taką możliwość Jerzego Zabosta, dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Łowiczu.

Diakoni WSD w Łowiczu odbyli praktyki katechetyczne w ZSP nr 2.

Z powodu trwającej pandemii COVID-19 praktyki katechetyczne w blichowskiej szkole obywały się w sposób zdalny. Diakoni Hubert Siepert, Artur Kosiorek i Adam Łukaszewicz najpierw przysłuchiwali się lekcjom prowadzonym przez nauczyciela religii Piotr Sumińskiego, a następnie prowadzili je samodzielnie.

- Praktykanci poznali sposób organizacji zajęć lekcyjnych przez platformę Microsoft Teams, przyswoili obsługę dziennika elektronicznego Vulcan i zmierzyli z pracą na odległość bez bezpośredniego kontaktu z uczniami – informuje Piotr Sumiński, opiekun praktyk.

- Praktyki uważam za wartościowe doświadczenie, które wykorzystam w przyszłości w swojej pracy katechetycznej - podsumowuje dk. Artur Kosiorek. - Cieszę się, że mogłem zaobserwować metody i techniki prowadzenia lekcji religii. Odbywając praktyki, mogłem poznać swoje mocne strony oraz uświadomić sobie braki, nad którymi należy popracować.

Drugi z diakonów - Hubert Siepert – ZSP nr 2 w Łowiczu bardzo dobrze, gdyż jest jej absolwentem. Ukończył on tę powiatową placówkę oświatową 8 lat temu.

- Jestem pozytywnie zaskoczony zaangażowaniem uczniów podczas moich lekcji – zaznacza Hubert Siepert.

Diakon Adam Łukaszewicz powiedział, że będąc w szkole przy ul. Blich nauczył się praktycznego wykorzystywania dóbr Internetu. Poznał on także nowe metody aktywizujące, które zapewne wykorzysta w swojej pracy. Diakon zauważył również, że istotne jest dostosowywanie sposobu przekazywania treści do zdolności i umiejętności uczniów konkretnej klasy.

- Każdy z praktykantów, mając ten sam temat lekcji, przeprowadził ją w zupełnie inny sposób – podsumowuje katecheta z ponadpodstawowej „Dwójki”. - Cieszy fakt, że każdy od każdego mógł się czegoś nowego nauczyć. Jednym z ćwiczeń dla praktykantów było przeprowadzenie kilku lekcji z rzędu na ten sam temat. O dziwo, każda z nich różniła się od poprzedniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie