PTTK w Łowiczu szuka kwestarzy [Zdjęcia]

Rafał Klepczarek
PTTK w Łowiczu organizuje ósmą edycję kwesty na rzecz ratowania zabytkowych grobów.

- Szukamy chętnych do kwestowania – mówi Jacek Rybus, jeden z pomysłodawców cmentarnej zbiórki.

Osoby, które chciałyby się w nią włączyć proszone są o zgłaszanie się do 27 października do siedziby PTTK, mieszczącej się w kamienicy przy Starym Rynku 3. Zgłoszenia przyjmowane są we wtorki i czwartki w godzinach 14-18. Po godz. 16 od poniedziałku do piątku akces można złożyć także pod numerem telefonu Jacka Rybusa (693 036 111).

W poprzednich siedmiu latach kwestującym udało się zebrać ponad 82,5 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na remont dziesięciu miejsc pochówku osób, które zmarły w XIX i XX wieku oraz na odnowienie płyty nagrobnej z 1888 roku.

Tegoroczna kwesta tradycyjnie już odbędzie się 1 i 2 listopada w godz. 9-17 przed bramami cmentarzy: katedralnego, ewangelicko-augsburskiego oraz dwóch połączonych ze sobą parafialnych nekropoli na osiedlu Bratkowice.

- Na początku listopada będziemy zbierać pieniądze na dalszy remont grobowca zmarłego w 1894 roku Jana Konopackiego, artysty malarza związanego z Łowiczem – dodaje Rybus. – Fundusze pozyskane rok wcześniej pozwoliły jedynie na zabezpieczenie obelisku z piaskowca, który niebawem trafi do pracowni konserwatorskiej.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z poprzednich edycji akcji PTTK.

Dla kogo brytyjskie Oscary?

Wideo

Dodaj ogłoszenie