Program 300+ w Łowiczu. Do MOPS trafiło już 400 wniosków na 225 tys. zł

Rafał Klepczarek
Urszula Markowicz
Urszula Markowicz Rafał Klepczarek
Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu drogą elektroniczną wpłynęło już 400 wniosków w ramach rządowego programu „Dobry start”. Zakłada on, że rodzice uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych (do 20. roku życia) mogą ubiegać się o jednorazową pomoc finansową w wysokości 300 zł na dziecko.

W Łowiczu do tego typu pomocy uprawnionych jest 3.450 dzieci. Złożone przez rodziców wnioski dotyczą 750 z nich.

- Pierwsze wypłaty rządowej wyprawki planowane są na dniach – zapowiada Urszula Markowicz, wicedyrektor MOPS w Łowiczu. – Zachęcam do składania wniosków drogą elektroniczną, gdyż ułatwia to nam i przyśpiesza pracę.

Jak do tej pory w Łowiczu trafił się jeden wniosek, który zostanie prawdopodobnie załatwiony odmownie. Złożył go rodzic, który nie jest opiekunem prawnym wskazanego we wniosku ucznia.

Wnioski na tak zwaną „Wyprawka 300 plus” można składać od 1 lipca drogą internetową za pośrednictwem rządowego portalu informacyjno-usługowego empatia.mpips.gov.pl lub też przez konta banków krajowych.

Od 1 sierpnia gminne ośrodki pomocy społecznej będą przyjmować wnioski o 300+ także w formie papierowej. Obojętnie od wybranej formy wnioski można składać do końca listopada. Pieniądze zostaną wypłacone w ciągu 2 miesięcy od złożenia dokumentów, ale nie później niż do końca września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie