Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Łowiczu otworzono nowoczesną linię produkcyjną przetworów pomidorowych

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Wideo
od 16 lat
W zakładzie Agros Nova w Łowiczu, należącym do grupy Maspex, otworzono nową linię produkcyjną, która trzykrotnie zwiększy możliwości przetwórstwa pomidorów.

Pomidory i ich przetwory zyskują coraz większą popularność

Polacy słyną z zamiłowania do przetworów pomidorowych. Najchętniej korzystamy z przecierów, ale również gotowych sosów na bazie pomidorów. Wybór na rynku jest olbrzymi, a zapotrzebowanie na te przetwory wzrasta z roku na rok. W związku z tym w łowickim zakładzie uruchomiona została nowoczesna linia produkcyjna wyspecjalizowana w produkcji przetworów pomidorowych.

- To wyjątkowy moment, na który czekaliśmy od dawna. Nowa linia produkcyjna pozwoli zwiększyć możliwości operacyjne naszego zakładu aż trzykrotnie i przyczyni się do dynamicznego rozwoju zakładu jak i Grupy Maspex. To również niezwykła szansa rozwoju dla naszego regionu, a szczególnie dla dostawców surowca, którego będziemy zamawiać jeszcze więcej. – komentował Adam Pawluk, dyrektor zakładu Agros Nova w Łowiczu.

od 16 lat

Długa historia przetwórstwa w Łowiczu

W chwili obecnej pomidory dostarczane są do zakładu przez 160 plantatorów. Przy czym warto zaznaczyć, że początki przetwórstwa właśnie tych warzyw w Łowiczu sięgają już roku 1965. Wtedy to powiat łowicki określany był mianem „krainy pomidorów”. Ich uprawa prowadzona była w ponad 3 tysiącach gospodarstw. Do tej pory w zakładzie wykorzystywana jest linia TM 600, która pracuje od 1976 roku, a jej możliwości przerobowe to milion ton.

- W naszej firmie od zawsze stawiamy na inwestycje i rozwój. Kluczowa jest dla nas innowacyjność i poszukiwanie nowych rozwiązań dla każdego z zakładów. Zwiększenie możliwości Agros Nova jest ważne nie tylko dla nas, ale również dla całego regionu. Jesteśmy firmą innowacyjną, stawiamy na zaawansowane technologie, przy czym nie zapominamy o wdrażaniu rozwiązań ekologicznych i przyjaznych otoczeniu. – mówił Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Nie tylko nowe technologie, ale również ekologia

Nowa linia produkcyjna w zakładzie w Łowiczu, stworzona została w oparciu o nowoczesne technologie. Optymalizuje jakość koncentratu pomidorowego i jest energooszczędna. Wyposażona została w automatyczny sorter optyczny, który za pomocą kamer będzie monitorował stan surowca. Sterowanie i kontrola nad całą linią produkcyjną odbywa się z jednego miejsca.

Zakład Agros Nova to jeden z największych pracodawców w powiecie łowickim. W tym momencie zatrudnia 600 pracowników, którzy zatrudnieni są na umowach o pracę oraz ponad 100 pracowników sezonowych. Dodatkowo firma ma podpisaną umowę z Zakładem Karnym w Łowiczu dzięki czemu pracę dla firmy wykonuje 60 osadzonych.

- Marka przetworów „Łowicz” jest bardzo znana w naszym kraju. Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie jadła dżemów czy innych przetworów produkowanych właśnie w naszym mieście. Sam, trochę patriotycznie, wybieram właśnie nasze wyroby. W końcu tutaj mieszkam, tutaj pracują moi znajomi, więc czemu mam wybierać co innego – mówił jeden z mieszkańców Łowicza.

Polacy słyną z zamiłowania do przetworów pomidorowych. Najchętniej korzystamy z przecierów, ale również gotowych sosów na bazie pomidorów. Wybór na rynku jest olbrzymi, a zapotrzebowanie na te przetwory wzrasta z roku na rok. W związku z tym w łowickim zakładzie uruchomiona została nowoczesna linia produkcyjna wyspecjalizowana w produkcji przetworów pomidorowych.

W Łowiczu otworzono nowoczesną linię produkcyjną przetworów ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto