Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Październik 2022 w Łowiczu: Przegląd najważniejszych wydarzeń września 2022

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Łowicz zmienił się  we wrześniu 2022?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Łowicz zmienił się we wrześniu 2022? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Łowicza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Kto nie dostanie dodatku węglowego? Dlaczego odrzucają wnioski o dodatek węglowy? 2,6 tys. odmów przyznania dodatku węglowego 1.10.2022”?

Przegląd września 2022 w Łowiczu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kto nie dostanie dodatku węglowego? Dlaczego odrzucają wnioski o dodatek węglowy? 2,6 tys. odmów przyznania dodatku węglowego 1.10.2022

Dlaczego odrzucają wnioski o dodatek węglowy? Centrum Świadczeń Socjalnych w piątek (23 września) dokonało pierwszych przelewów dodatku węglowego dla łodzian. Ale na ten moment CŚC spośród rozpatrzonych wniosków blisko 20 proc. to decyzje odmowne, a według zapowiedzi będzie ich jeszcze więcej.

📢 Łódzkie. Nie mają jeszcze 35 lat, a już szuka ich policja. Brali udział w bójkach, rozbojach, kradzieżach i innych przestępstwach I CZĘŚĆ

Chociaż nie ukończyli jeszcze 35 roku życia, już są poszukiwani przez policję w Łódzkiem. Mają na koncie kradzieże, rozboje, bójki, włamania i inne przestępstwa i wykroczenia. . Mimo młodego wieku wciąż pozostają nieuchwytni dla służb. Publikujemy listy gończe wraz z wizerunkami poszukiwanych. Sprawdź, czy rozpoznajesz któregoś z nich!

📢 Najnowsze oferty pracy w Skierniewicach. Pracodawcy oferują coraz wyższe wynagrodzenia

W Skierniewicach i powiecie skierniewickim nie brakuje ofert pracy. W porównaniu z Łowiczem oraz Rawą Mazowiecką ofert jest bardzo dużo, a warunki, które proponują pracodawcy są o wiele korzystniejsze. Coraz więcej pracowników może liczyć na dodatkowe elementy wynagrodzenia jak premie, czy dofinansowania do wypoczynku. Niektóre firmy proponują również 13 pensje. Najwyższa z oferowanych pensji to 10 tys. zł. Pracodawcy w większości proponują zatrudnienie w formie umowy o pracę. Spośród wybranych przez nas ofert zaledwie 6 to umowy zlecenia oraz 4 propozycje staży. Szczegóły w galerii

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka październik Łowicz: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Łowicza. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gdzie na grzyby? Grzybobranie 2022 w lasach województwa łódzkiego 19.09.2022

Poprawiła się sytuacja w lasach województwa łódzkiego i coraz więcej osób wraca do domu z koszykami przynajmniej w połowie wypełnionymi grzybami. Nie wszędzie jednak warto się wybrać, grzybów próżno szukać, przynajmniej na razie, w okolicach Spały, gdzie zazwyczaj rośnie ich dużo.

📢 Kościerzyński Dzień Ziemniaka 2022. Stoiska, pokazy, wystawa, występy. Zobacz jak atrakcyjnie przebiegała impreza ZDJĘCIA

Polowe pokazy, pyszności na stoiskach kół gospodyń wiejskich, artystyczne występy, wystawa maszyn. Tak atrakcyjnie przebiegał w niedzielę Kościerzyński Dzień Ziemniaka 2022. Na imprezę po raz 10. zaprosił Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Kościerzynie.

📢 Mieszkania z licytacji komorniczych. Tanie domy od komornika w województwie łódzkim. Ceny mieszkań na licytacjach komorniczych 15.09.2022

Jeżeli szukasz domu lub mieszkania w dobrej cenie, to licytacje komornicze są idealne dla ciebie. Kupowanie domów od komornika staje się coraz bardziej popularne. W tym zestawieniu przygotowaliśmy ofertę licytacji komorniczych w województwie łódzkim we wrześniu. Cena wywoławcza jest równa 3/4 sumy oszacowania. Kliknij w galerię i sprawdź najlepsze oferty w województwie łódzkim.

📢 Kościerzyński Dzień Ziemniaka 2022 w niedzielę 18 września. Co w programie? ZDJĘCIA

Kościerzyński Dzień Ziemniaka odbędzie się w niedzielę 18 września. Wielkie targi rozpoczną się o godz. 8 i potrwają do godz. 16. Co w programie imprezy, która zostanie zorganizowana na ternie wystawowym Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Kościerzynie (gm. Wróblew, powiat sieradzki)? W galerii przedstawiamy zdjęcia z ubiegłorocznej jej edycji.

📢 Panie reprezentujące powiat łowicki wygrały wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze

W niedzielę, 11 września na stadionie OSiR w Łowiczu odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa łódzkiego.
W zmaganiach wzięli udział zwycięzcy przeprowadzonych w tym roku eliminacji z 20 powiatów.

📢 Pogrzeb i pożegnanie pilota oraz jego narzeczonej, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Piotrkowem, odbędą się 15 i 16 września 2022

Pogrzeb pilota oraz jego narzeczonej, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Piotrkowem, odbędzie się w piątek 16 września 2022 w Łodzi, zaś symboliczne pożegnanie obojga dzień wcześniej, 15 września w Piotrkowie - podał Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej. Maciej Jaśkiewicz i Marta Macherowska spoczną we wspólnej mogile.

📢 Natalia Szroeder na scenie głównej Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

W niedzielę scena główna Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw należała między innymi do Natalii Schroeder. Artystka ma na swoim koncie dwa studyjne albumy: „NATinterpretacje” oraz „Pogłos”. W trzecie dzień skierniewickiego święta w programie koncertowym znaleźli się również Lemon i Dżem.

📢 Koncerty, wystawy i miejsce na chwilę oddechu. Co podczas Święta Kwiatów działo się w CeKiSie?

Skierniewickie Centrum Kultury i Sztuki jak co roku współorganizowało Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. To właśnie specjaliści z CeKiSu mieli w swojej pieczy wybory miss. Jednak nie zapomniano o atrakcyjnych propozycjach dla skierniewiczan w samym Centrum. Na scenie przy placówce przez dwa świąteczne dni odbywały się koncerty skierniewickich talentów, zaś dwie wystawy: klocków lego oraz pająków i skorpionów wzbudzały szczególne zainteresowanie młodej publiczności.

📢 Viki Gabor otworzyła niedzielne koncerty na głównej scenie Święta Kwiatów

Koncert Viki Gabor to propozycja dla młodszej części uczestników Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Jej występ otworzył popołudniowo-wieczorny blok koncertowy na głównej płycie Rynku. Jeszcze dziś wystąpi w Skierniewicach Natalia Szroeder oraz zespoły Lemon i Dżem. Czy znajdą równie zagorzałych fanów jak młodzież przybyła na koncert Viki?

📢 Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw: zespół MIG na scenie w Parku Miejskim

Niedziela na drugiej scenie Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw zlokalizowanej w Parku Miejskim rozpoczęła się od dawki humory zapewnionej przez Kabaret Skeczów Męczących. Kolejnym punktem programy były koncerty. Na początek muzycznie publiczność rozgrzał zespół MIG. Po nim na scenę wszedł Czadomen.

📢 Świąteczne ulice Skierniewic. Tysiące mieszkańców i gości w centrum miasta

Choć koncerty i przeróżne wydarzenia przydają Świętu Kwiatów blasku, to jego kwintesencją jest coroczny kiermasz rozlokowany na kilku ulicach ścisłego centrum miasta. Zobaczcie ile osób odwiedziło go w niedzielne południe.

📢 Tłumy na występie Kabaretu Skeczów Męczących w Skierniewicach. Wybuchy śmiechu słychać było w całym parku

W niedzielne popołudnie, 11 września, w skierniewickim parku wystąpił Kabaret Skeczów Męczących. Na występ przyszli mieszkańcy Skierniewic, ale również przyjechali mieszkańcy całego regionu. Zanim otworzono bramki, aby widzowie mogli wejść w okolice amfiteatru, kolejki do wejścia zajmowały całe alejki parkowe. Panowie z Kabaretu Skeczów Męczących wynagrodzili widzom oczekiwanie i konieczność stania w kolejkach. Śmiechy widowni słychać było w całym parku.

📢 Festiwal roślinożercy towarzyszy obchodom 45. Święta Kwiatów Owoców i Warzyw

Jak sama nazwa wskazuje skierniewicka impreza ma na celu promowanie owoców i warzyw, a co za tym idzie kuchni lżejszej niż tradycyjna. Tradycją jest, że jedną z imprez towarzyszących świętu jest Festiwal Roślinożercy, podczas którego odbywają się degustacje i pokazy kulinarne. W niedzielne popołudnie sekrety swojego warsztatu zdradzili dwaj Mateusze: Czekierda, który na oczach publiki przygotował orientalny chłodnik na bazie napoju sojowego z kapustą pak choi i azjatyckimi grzybami oraz Mateusz Gessler, który pod skierniewickim CeKiSem ugotował risotto z burakami i kozim serem.
Nad całością Festiwalu Roślinożercy od strony merytorycznej czuwał Jakub Kuroń.

📢 Coraz więcej odwiedzających Targi Ogrodniczo-Rolne w skierniewickiej hali OSiR

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach trwają Targi Ogrodniczo-Rolne. Jest to jeden z punktów programu 45. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. W niedzielne przedpołudnie, 11 września, na targach pojawiło się wielu odwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa bukietów stworzona przez pracowników Instytutu Ogrodnictwa oraz festiwal naukowy dla dzieci, również przygotowany przez pracowników naukowych.

📢 Tłum wypełnia skierniewicki Rynek na wieczornych koncertach

Podczas wieczornych koncertów płyta Rynku w Skierniewicach zapełniona jest fanami dobrej muzyki i zabawy. Na scenie Nosowska. Entuzjazm wzbudzają nie tylko wykonywane przez nią piosenki, ale i komentarze, którymi zapowiada każdy z utworów.

📢 Występ Varius Manx otworzył sobotni blok koncertów w Rynku

Koncert zespołu Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz rozpoczął sobotni blok koncertowy na scenie głównej 45. Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. To pierwsze z gwiazd, jakie zobaczymy dziś na Rynku w Skierniewicach. Miłośników dobrej muzyki czeka jeszcze dziś koncert Nosowskiej, grupy Komodo, a na zakończenie wieczoru wystąpi Shanguy.

📢 Która z kandydatek otrzyma koronę i tytuł najpiękniejszej?

Na scenie głównej w Rynku trwa konkurs Miss Polonia Skierniewic. 12 kandydatek wyłonionych podczas castingu ubiega się o tytuł Miss Polonia Skierniewic i Miss Miasta Kobiet. Zwyciężczyni zostanie zakwalifikowana do prestiżowego konkursu Miss Polonia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto