Łowiczanin Artur Michalak został nowym pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

Marcin Darda, Rafał Klepczarek
Artur Michalak przez dekadę pracował w łowickim ratuszu
Artur Michalak przez dekadę pracował w łowickim ratuszu Rafał Klepczarek
Artur Michalak, doradca Grzegorza Schreibera (PiS) z czasów jego pracy w kancelarii premiera, został nowym pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Artur Michalak to były naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Z magistratu odszedł w lipcu 2016 r., gdy został doradcą Grzegorza Schreibera, wówczas ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W otoczeniu Schreibera Michalak pojawił się już na pierwszej sesji sejmiku, gdy Schreibera wybrano na marszałka woj. łódzkiego. Od tamtej pory był stale obecny w urzędzie, jednak nie wiadomo, na jakich zasadach, bo jego obecność dopiero sformalizowano. Został urzędnikiem departamentu prawno-organizacyjnego.

Artur Michalak pracował w łowickim ratuszu przez dekadę w latach 2007-2017. Był zaufanym współpracownikiem burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, a zdaniem wielu, właśnie dlatego także jednym z najlepiej opłacanych pracowników magistratu. Nazywano go „nieoficjalnym wiceburmistrzem”.

Przed odejściem do pracy w stolicy łowiczanin szefował wydziałowi, który powstał pod koniec 2015 roku w ramach reformy ratusza.

Już wiadomo. Jest regionalizacja obostrzeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie