Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łowicki budżet obywatelski nie tylko dzielnicowo [Lista dużych inwestycji]

Rafał Klepczarek
Najwięcej zgłoszonych inwestycji ma związek ze zwiększeniem atrakcyjności parku im. Bohaterów Września nad Bzurą
Najwięcej zgłoszonych inwestycji ma związek ze zwiększeniem atrakcyjności parku im. Bohaterów Września nad Bzurą Rafał Klepczarek
Łowiczanie po raz pierwszy w ramach budżetu obywatelskiego będą wybierać inwestycję ogólno-miejską, a nie jak do tej pory tylko dzielnicowe. Do głosowania dopuszczone zostanie 15 propozycji.

W dniach od 10 listopada do 11 grudnia na stronie internetowej Łowicza (lowicz.eu) oraz w terminach wyznaczonych przez samorządy osiedlowe będzie można głosować na jedną z piętnastu propozycji, których szacunkowa wartość nie przekracza 300 tys. złotych.

Wielu łowiczan zapewne poprze pomysł naprawy uszkodzonego podłoża ogródków jordanowskich w parku nad Bzurą oraz doposażenie ich w nowe urządzenia zabawowe oraz fitness dla dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie Łowickie.pl chce natomiast, aby postał tam rodzinny park rozrywki, obejmujący tor pumptrack dla rowerzystów, rolkarzy i desko-rolkarzy oraz park linowy.

- Inwestycja ta jest szansą na to, aby Łowicz stał się miejscem aktywnej rodzinnej rekreacji, które w przyszłości można poszerzyć o przeniesione z ul. Kaliskiej otwarte baseny czy ściankę wspinaczkową - mówi Mariusz Siewiera, przedstawiciel Łowickie.pl, a zarazem miejski radny.

Błonia nad Bzurą mają szansę wzbogacić się także o tężnie leczniczo-solankowe. Inna inwestycyjna propozycja zakłada powstanie tam placu do minigolfa, wyciągu saneczkowego oraz „Góry Frajdy”, na którą złoży się podest na tzw. „górce” ze zjeżdżalnią i schodami.

Kolejny budżetowy pomysł dotyczy wzbogacenia ścieżki zdrowia w Lasku Miejskim o tor przeszkód dla dzieci, drewniane zabawki edukacyjne i tablice informacyjne. Inny zakłada natomiast montaż oświetlenia, które pozwoli korzystać z rekreacyjnych urządzeń także po zmroku.

Część radnych postuluje wyposażenie autobusów miejskich w system dźwiękowy informujący o kolejnych przystankach. Do budżetu partycypacyjnego zgłoszono także budowę wiat rowerowych przy miejskich podstawówkach oraz powstanie Fit Parku bez wskazania konkretnego miejsca.

Mieszkańcy Korabki chcą natomiast remontu Przedszkola nr 5, powstania w pobliżu kościoła parafialnego skweru rekreacyjnego z miasteczkiem ruchu drogowego oraz budowy chodników przy SP nr 3.

Inwestycyjne propozycje obejmują także powstanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Topolowej, Ułańskiej i Starościńskiej oraz rewitalizację parku w Alejach Sienkiewicza.

Najbardziej nietypowy wniosek złożyli mieszkańcy Zatorza. Proszą oni ratusz o modernizację... przepompowni ścieków przy ul. Baczyńskiego i Nieborowskiej. Liczą, że dzięki temu zniknie okropny zapach, który uprzykrza im życie.

Z różnych przyczyn, zazwyczaj formalnych, w ratuszu odrzucono natomiast m. in. pomysł budowy toru motokrosowego, ścieżki rowerowej wzdłuż Bzury oraz ronda na ul. Topolowej i Starościńskiej.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto