Trzy firmy chcą przebudować ul. Młodzieżową w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Trzy firmy chcą przebudować ul. Młodzieżową w Łowiczu Rafał Klepczarek
Trzy firmy ubiegają się o możliwość przebudowy ulicy Młodzieżowej w Łowicza. Władze miasta przetarg dotyczący tej inwestycji rozstrzygną w przyszłym tygodniu.

Ulicę na osiedlu Bratkowice chce modernizować skierniewicka spółka JKM MIREX (za blisko 529 tys. zł), WIG-KOST z Lenartowa pod Łowiczem (za prawie 586 tys. zł) oraz Trakt z Woźniakowa pod Kutnem (za blisko 860 tys. zł). Największe szanse na wygranie przetargu ma najtańszy z oferentów.

Władze Łowicza jeszcze w tym roku planują przebudować ul. Młodzieżową. Na inwestycję szacowaną na 1,2 mln zł ratusz otrzymał połowę tej kwoty z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponieważ będzie ona znacznie tańsza, to i dotacja będzie odpowiednio niższa.
Na wniosek mieszkańców Bratkowic ratusz chce poszerzyć ul. Młodzieżową na wysokości skrzyżowania z ul. Tuszewską.

Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łowiczu zniknie zatoka parkingowa, a powstanie znacznie mniejsza - postojowa, która będzie wykorzystywana przez rodziców dowożących dzieci do podstawówki. Na Młodzieżowej zbudowane zostaną też nowe progi zwalniające, a na ich wyniesieniach znajdą się przejścia dla pieszych.

Prace te z jednej strony sprawią, iż wjazd w ul. Młodzieżową będzie mniej problemowy niż obecnie, a z drugiej ułatwienie to nie będzie wykorzystywane przez kierowców z ciężką nogą na gazie.

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Materiał oryginalny: Trzy firmy chcą przebudować ul. Młodzieżową w Łowiczu [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie