Łowiczanie na matach w Płocku i Łodzi

Bartosz Nowakowski
Zawodniczki z klubu Zryw Łowicz: Alicja Bielecka (32 kg) i Klaudia Kobierzycka (52 kg) zajęły pierwsze miejsca podczas Otwartych Mistrzostw Płocka w Judo.

Turniej zorganizowano z okazji 10-lecia istnienia klubu UKS Judo Kano Płock.
Do Płocka wybrała się 17-osobowa reprezentacja zespołu. Oprócz dwóch wcześniej wspomnianych łowiczanek bardzo dobrze spisali się: Jan Surma (25 kg), Kajetan Domińczak (30 kg), Adam Surma (33 kg), którzy zajęli drugie miejsca.
Najniższy stopień podium wywalczyli: Szymon Mróz (48 kg), Aleksandra Bednarek (52 kg).
Zawodnicy Zrywu Łowicz wystąpili również w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Dzieci i Młodzików, które odbyły się w Łodzi.

Trenerka klubu, Iwona Grzegory-Gajda nominowała do występów: Adama Surmę (35 kg), Adama Kostrzębskiego (38 kg), Michała Pursa, Jana Modelewskiego, Dawida Peczkowskiego i Mateusza Blusa.

Drużyna wygrała gładko 6:0 z Pałacem Młodzieży Łódź I, jednak następne potyczki nie były już tak radosne. Porażki z Pałacem Młodzieży Łódź II i Akademią Judo Łódź uplasowały łowiczan na trzeciej pozycji.

- Start w zawodach drużynowych był bardzo słaby i zawiodłam się na swoich zawodnikach, którzy po pierwszym wygranym meczu byli tak pewni wygranej w zawodach, że zlekceważyli następną drużynę – komentuje Grzegory-Gajda.