Mistrz Polski w trójboju siłowym z ZSP nr 2 w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Dominik Słoma z ZSP nr 2 w Łowiczu został mistrzem Polski juniorów w trójboju siłowym Archiwum
Dominik Słoma, uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Łowiczu w miniony weekend został mistrzem Polski juniorów do lat 16 w trójboju siłowym. Uczeń drugiej klasy technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki stanął na pierwszym miejscu podium podczas XLI Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Puławach.

Mistrz Polski w trójboju siłowym z ZSP nr 2 w Łowiczu.

Uczeń ZSP nr 2 w Łowiczu jest zawodnikiem Skierniewickiego Stowarzyszenia „Sportowe Wariacje”. Pierwszym trenerem Dominika był Sebastian Stępniak, a potem dołączyła do nich trener Anna Tarnowska.

Mieszkaniec Łowicza zaczął ćwiczyć w lipcu 2018 roku, a 27 kwietnia 2019 wziął odział w pierwszych zawodach mistrzostw Polski w trójboju siłowym w Będzinie, gdzie zdobył brązowy medal juniorów do lat 16 z łącznym wynikiem 400 kilogramów. 13 grudnia tego roku zdobył wreszcie upragnione złoto.

- Warto podkreślić, że Dominik jest na wszystkich turniejach zawodnikiem, który najkrócej trenuje i startuje bez pełnego oprzyrządowania – informuje jego nauczycielka Katarzyna Mańkowska z ZSP nr 2 w Łowiczu. - Wczorajsze zawody zakończył z łącznym wynikiem 470 kg, co dało mu zwycięstwo i tytuł mistrza Polski juniorów.