Burmistrz Krzysztof Kaliński stara się wyjść na przeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców ul

Burmistrz Krzysztof Kaliński stara się wyjść na przeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców ul. Sochaczewskiej (© Rafał Klepczarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Blisko 20 mieszkańców ulicy Sochaczewskiej w Łowiczu prosi władze miasta o utwardzenie fragmentu drogi, przy której mieszkają. Ich petycja do władz miasta wiąże się z planami miasta przebudowy odcinków dróg w rejonie ul. Sochaczewskiej i Strzelczewskiej.

Największą tegoroczną inwestycją drogowa w Łowiczu miała być modernizacja dróg w północno-wschodniej części miasta. Projekt przygotowany przez ratusz zdobył jednak zbyt mało punktów, aby urzędnicy mieli pewność na zdobycie rządowego dofinansowania inwestycji wycenionej na 5 mln zł.
Zanim jednak stało się jasne, że projekt znajdzie się jedynie na liście rezerwowej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, mieszkańcy części ul. Sochaczewskiej, która nie została objęta planowaną modernizacją, poprosili władze miasta o utwardzenie także ich części tej ulicy. Wnioskodawcom chodzi o 250-metrowy odcinek od trasy poznańskiej do ul. Nadbzurzańskiej.
- Czy nie zasługujemy na to po tylu latach jazdy w błocie, dziurach i wyrwach - pytają burmistrza mieszkańcy tej części Łowicza. - Czy dalej mamy niszczyć nasze samochody i płacić za ich naprawy?
Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza spotkał się z zainteresowanymi i obiecał im, że w pierwszym półroczu tego roku wskazany w petycji fragment ul. Sochaczewskiej zostanie wyrównany i powierzchniowo odwodniony.
- Powstanie także koncepcja budowy drogi i kanalizacji deszczowej - zapowiada włodarz Łowicza.
Burmistrz Kaliński nie kryje jednak, że obecnie utwardzenie nawierzchni jest nierealne, gdyż miasto nie posiada wszystkich gruntów niezbędnych do realizacji tej inwestycji.
Co dalej z planowaną na ten rok przebudową ul. Sochaczewskiej i Strzelczewskiej? Wczesną wiosną okaże się, czy ratusz otrzyma jakiekolwiek rządowe dofinansowanie tej inwestycji. Jeśli nie uda się pozyskać zewnętrznych funduszy, to władze miasta przygotowują skromniejszą wersję modernizacji. Być może zostanie objęty nią ciąg dróg od Sochaczewskiej przez Strzelczewską do trasy poznańskiej. Nic nie jest jednak w tej sprawie przesądzone.

Komentarze (0)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!