MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy wyniki drugiej tury wyborów w powiecie łowickim

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Archiwum
W czterech gminach powiatu łowickiego niezbędne były drugie tury wyborów na stanowisko burmistrza/wójta. Okazuje się, że w nich wszystkich mieszkańcy zdecydowali o zmianie na stanowisku.

Zmiany na stanowiskach w czterech gminach powiatu łowickiego

Gmina Bielawy

W gminie Bielawy, do drugiej tury wyborów, przeszli: dotychczasowy wójt – Adam Krysicki, który otrzymał 906 głosów (34,9 proc.) oraz Wojciech Miedzianowski (były prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi). W niedzielnym głosowaniu, 21 kwietnia, wynik się odwrócił. Większość głosów mieszkańców gminy uzyskał Wojciech Miedzianowski – 1 202 głosy (51,21 proc.), co oznacza, że to właśnie on będzie sprawował władzę w Bielawach. Adam Krysicki uzyskał 57 głosów mniej.

Gmina Kiernozia

W gminie Kiernozia, w drugiej turze, rywalizowała dotychczasowa burmistrz gminy – Beata Miazek – która w pierwszej turze uzyskała 598 głosów (37,61 proc.) z Arkadiuszem Stępniem, który już w wyborach 7 kwietnia uzyskał od niej nieco wyższe poparcie – 610 głosów (38,36 proc.). W niedzielnym głosowaniu to właśnie kontrkandydat dotychczasowej burmistrz uzyskał więcej głosów: Arkadiusz Stępień – 913 głosów (56,15 proc.), Beata Miazek – 713 głosów (43,85 proc.).

Gmina Łowicz

Również w gminie Łowicz o reelekcję starał się dotychczasowy wójt – Andrzej Barylski, który w pierwszej turze uzyskał znaczną przewagę nad konkurentami – 1 528 głosów (46,27 proc.). Do drugiej tury przeszedł Krzysztof Igielski, który 7 kwietnia uzyskał 961 głosów (29,10 proc.). W niedzielnych wyborach sytuacja odwróciła się na korzyść Igielskiego, który uzyskał 1 365 głosów (50,39 proc.). Dotychczasowy wójt uzyskał 21 głosów mniej.

Gmina Łyszkowice

W Łyszkowicach do drugiej tury wyborów na stanowisko wójta, ze znaczną przewagą głosów, wszedł Waldemar Krajewski (1 381 głosów). O ponowny wybór na stanowisko starał się również dotychczasowy wójt – Adam Ruta, który 7 kwietnia uzyskał 918 głosów. W drugiej turze Krajewski również uzyskał znacznie większe poparcie niż Ruta – 1 749 głosów (68,27 proc.) do 813 głosów (31,73 proc.).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znamy wyniki drugiej tury wyborów w powiecie łowickim - Skierniewice Nasze Miasto

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto