Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany organizacji ruchu oraz rozkładu jazdy autobusów MZK w Łowiczu

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Urząd Miejski w Łowiczu
Od niedzieli, 26 marca, w Łowiczu zamknięty jest most na rzece Bzurze. W związku z tym wprowadzono objazdy. Zmienił się też rozkład jazdy autobusów.

Zamknięto most na Bzurze w Łowiczu

W związku z zamknięciem w Łowiczu mostu na Bzurze na ulicy Mostowej wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu samochodowego. Zamknięte jest skrzyżowanie ulic Starorzecze, Mostowa i Tkaczew od południowej strony mostu. Natomiast od strony północnej ruch samochodowy odbywa się do wysokości Zakładu Energetycznego.

W związku z tym wprowadzono objazdy do centrum miasta. Najkrótsza droga przebiega ulicą Nadbzurzańską do ulicy Warszawskiej, a dalej nowo otwartym wiaduktem w kierunku Placu Koński Targ. Mieszkańcy mają również możliwość skorzystania z alternatywnego dojazdu do centrum ciągami ulic Blich, Zamkową, Podgrodzie, Świętojańską i Podrzeczną. Objazdy funkcjonują w obu kierunkach.

Zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK

Zmianie uległ również rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Łowiczu.

Linia nr 3, która nie przebiegała przez most w ulicy Mostowej, po zmianie, ma przystanek przy ulicy Napoleońskiej w sąsiedztwie dworca Łowicz Główny. Podobnie jest z autobusami linii nr 1 oraz 5. Autobusy linii nr 2 zatrzymują się na przystanku przed aktualnie remontowanym dworcem.

Trasy poszczególnych linii autobusowych uległy zmianie.

Autobusy linii na 1 oraz 5 jadące od ulicy Armii Krajowej skręcają przed przejazdem kolejowym w ulicę Nadbzurzańską i dalej wiaduktem jadą w stronę centrum przez nowe przystanki przy dworku PKP oraz przy muzeum przy ulicy 3 Maja.

Autobusy linii nr 2 jadące od ulicy Łęczyckiej w stronę Warszawskiej jadą od centrum przez ulicę 3 Maja przy muzeum, następnie przez wiadukt, a nie jak do tej pory przez ulicę Mostową i Nadbzurzańską.

Na trasie linii nr 3 powstał nowy przystanek na tyłach pływalni, przy ulicy Dmowskiego, z którego autobusy najpierw podjeżdżają do dworca PKP, następnie na ulicę 3 Maja i kolejno do centrum jak dotychczas.

Pojawiły się nowe przystanki

Pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta przygotowali nowe przystanki, które stanęły przy ulicy 3 Maja na wysokości muzeum, przy ulicy Napoleońskiej przy dworcu Łowicz Główny oraz przy ulicy Dmowskiego na wysokości pływalni miejskiej.

O ile zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 1,2 oraz 5 zostały wprowadzone na czas przebudowy mostu przy ulicy Mostowej, o tyle zmiany jazdy linii nr 3 wprowadzono na stałe.

Nowe tabliczki z rozkładem jazdy autobusów znajdują się na przystankach MZK, jednak przed podróżą warto sprawdzić aktualny rozkład na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Łowiczu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmiany organizacji ruchu oraz rozkładu jazdy autobusów MZK w Łowiczu - Dziennik Łódzki

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto