Zapraszamy na Boże Ciało do Łowicza (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek
Ubiegłoroczna procesja Bożego Ciała Rafał Klepczarek
Boże Ciało w Łowiczu to nie tylko słynna na cały świat kościelna procesja wiernych ubranych w pasiaste stroje ludowe. To także blok folklorystyczny na Nowym Rynku oraz bobiki, czyli setki straganów i wesołe miasteczko.

Miejskie obchody Bożego Ciała odbędą się na trójkątnym rynku w godz. 14-18. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół folklorystyczny Kostrzanie z Kostrzy. Po nim wstąpią łowicka Mazovia, a następnie Płomienie z Bydgoszczy.
W dalszej części imprezy na Nowy Rynku zaprezentują się także: Ksinzoki, Koderki i Blichowiacy z Łowicza, Kapela Szymona z Zielkowic oraz grupa Boczki Chełmońskie z gminy Kocierzew Południowy. Nie zabraknie też stoisk, na których będzie można nabyć ludowe rękodzieło.
Wielu łowiczan, szczególnie tych najmłodszych, czeka na bobiki. Wzorem lat ubiegłych wzdłuż ulicy Starzyńskiego staną setki straganów, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie tam można także zjeść coś smacznego oraz schłodzić się lub rozgrzać napojami.
Przy ul. Kaliskiej rozłoży się natomiast wesołe miasteczko z karuzelami, strzelnicami oraz różnego rodzaju zjeżdżalniami. Jak co roku festyn potrwa do zmroku.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ubiegłorocznych obchodów Bożego Ciała w Łowiczu.

Ziemia polskich rolników warta miliony

Wideo

Dodaj ogłoszenie