Władysław Michalak został członkiem Zarządu ZEC w Łowiczu

Redakcja
Władysław Michalak
Władysław Michalak Rafał Klepczarek
Były miejski radny Władysław Michalak, który rok temu próbował ponownie dostać się do tego gremium z burmistrzowskiego komitetu wyborczego Łączy Nas Łowicz, z dniem 30 października został zatrudniony na stanowisku członka Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu.

Już w wakacje został on desygnowany do ZEC przez Krzysztofa Kalińskiego jako zwycięzca konkursu ogłoszonego w kwietniu przez włodarza miasta.

W październiku rada nadzorcza łowickiej ciepłowni dokonała weryfikacji kandydata burmistrza pod względem formalno-prawnym. Po uzupełnieniu dokumentów Władysław Michalak został powołany do zarządu spółki ciepłowniczej.

Rada Nadzorcza ZEC w Łowiczu składa się z pięciu członków. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (posiada 51 proc. udziałów w spółce) reprezentują w niej: przewodniczący rady Łukasz Goldman oraz Martyna Pietrzak-Lewarska i Kamil Wdowiak. Natomiast łowicki ratusz (49 proc. udziałów) ma w niej swoich reprezentantów w osobach: skarbnika Arkadiusza Podsędka oraz Pawła Gawrońskiego, naczelnika wydziału spraw komunalnych.

W tajnym głosowaniu kandydata burmistrza Łowicza poparły dwie osoby, a pozostałe trzy wstrzymały się od głosu.

ZEC w Łowiczu jest spółką, której większościowym udziałowcem jest kontrolowany przez PiS Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na początku ubiegłego roku za sprawą byłego radnego powiatowego z PiS Wojciecha Miedzianowskiego, który aktualnie prezesuje WFOŚiGW w Łodzi, szefem zarządu łowickiej ciepłowni został Robert Florczak.

ZEC w Łowiczu ubiegły rok zamknął stratą rzędu 2,1 mln zł. Stało się tak głównie za sprawą rosnących kosztów opłat za emisję dwutlenku węgla.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie