Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania 2023. Blisko 200 osób wystartowało w biegu głównym na dystansie 10 km ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
od 16 lat
Blisko 200 osób wystartowało w głównej odsłonie Wieluńskiego Biegu Pokoju i Pojednania. Zwyciężył Arkadiusz Maruszewski z Burzenina przed biegaczami z powiatu wieluńskiego – Michałem Batorem i Damianem Skupińskim. Najszybsza wśród kobieta była Elżbieta Bryła z grupy Wieluń Biega. Zobaczcie fotorelację z biegu głównego

Dziewiąta edycja Wieluńskiego Biegu Pokoju i Pojednania przeszła do historii. Sportowe wydarzenie, spinające klamrą obchody 84. rocznicy wybuchu wojny w Wieluniu, zorganizowano w niedzielę 3 września. Dystans 10 kilometrów drogami asfaltowymi z placu Legionów do Rudy i z powrotem najszybciej pokonał Arkadiusz Maruszewski z Burzenina. Kolejne miejsca na podium zajęli biegacze z powiatu wieluńskiego – Michał Bator i Damian Skupiński.

- Biegłem samotnie na prowadzeniu przez 6 kilometrów i tak naprawdę dopiero 600 metrów przed metą straciłem prowadzenie, próbowałem jeszcze ostatkiem sił, ale te 6 km zrobiło swoje. Jestem przede wszystkim zadowolony z czasu, bo liczyłem na mocną życiówkę i to się udało – podsumował swój udział w zawodach Michał Bator.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z BIEGU GŁÓWNEGO

W pierwszej dziesiątce ukończyli bieg trzej mieszkańcy gminy Wieluń - Artur Jasiński (6. miejsce), Arkadiusz Gęsiak (9.) i Marcin Wiącek (10.), a tuż za nimi uplasował się Damian Szczesny (11.), prezes stowarzyszenia Wieluń Biega. Całe kobiece podium obstawiły reprezentantki Wieluń Biega – na 10-kilometrową trasie najszybsza była Elżbieta Bryła przed Aleksandrą Kudrą i Agatą Kowal. Bieg główny ukończyły 183 osoby, pełne wyniki są dostępne TUTAJ.

od 16 lat

Wszyscy uczestnicy niedzielnej imprezy, zorganizowanej przez Gminę Wieluń przy wsparciu stowarzyszeń Wieluń Biega i Atelier Sportu, otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Najlepszym w poszczególnych klasyfikacjach wręczono nagrody rzeczowe, puchary i statuetki. Przeprowadzono również losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich biegaczy.

Przed biegiem głównym, który wystartował po godz. 18, w centrum miasta zorganizowano zmagania dzieci i młodzieży. Fotorelację z tej części imprezy zamieścimy w oddzielnej publikacji.