Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Warto odwiedzić multimedialne muzeum na Nowym Rynku. Będzie ono otwarte tylko dwa dni

Rafał Klepczarek
Jednym z pierwszych gości prezydenckiego muzeum był Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza
Jednym z pierwszych gości prezydenckiego muzeum był Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza Rafał Klepczarek
Na Nowym Rynku w Łowiczu we wtorek (6 listopada) w południe otwarto mobilne muzeum multimedialne przygotowane z inicjatywy Andrzeja Dudy, prezydenta RP z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z pierwszych gości prezydenckiego muzeum był Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza.

Setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni – czytamy w zaproszeniu na spotkanie z historią, które odbędzie się 6 (w godz. 12-18) i 7 (w godz. 10-16) listopada na trójkątnym rynku.

Dzięki ekranom dotykowym każdy zwiedzający będzie mógł wybrać samodzielnie kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji. Tematyka wystawy to przede wszystkim okres II Rzeczypospolitej Polskiej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego państwa.

To także prezentacja wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie i ich wynalazki. Urządzenia holograficzne prezentują trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP. Każdy może wykonać samodzielnie pamiątkę z wystawy wykonując odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych orłów białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła RP.

Ponadto odwiedzający mają możliwość wykonania zdjęcia z sześcioma „Ojcami Niepodległości” w foto-budce i wysłanie go na własny adres e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP” oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto