W Łowiczu spadło 100 litrów na mkw. Ulica Arkadyjska zalana [ZDJĘCIA]

Redakcja
Na ul. Arkadyjskiej wprowadzono zakaz ruchu w obu kierunkach przez tunel drogowy Rafał Klepczarek
Zmotoryzowani łowiczanie długo nie nacieszyli się otwartym tunelem drogowym na ul. Arkadyjskiej. Po ulewnych opadach został on zamknięty z powodu zalania wodą z wezbranej rzeczki Zwierzyniec. Mimo zakazu ruchu w obu kierunkach część kierowców nic sobie z tego nie robi. Za zignorowanie zakazu grozi mandat do 500 zł oraz 5 punktów karnych.

W Łowiczu spadło 100 litrów na mkw. Ulica Arkadyjska zalana.

Utrudnienia w ruchu na ul. Arkadyjskiej trwały przez półtora roku z powodu przebudowy tunelu drogowego, który biegnie pod modernizowaną linią kolejową Łowicz-Warszawa. Po otwarciu tunelu w ul. Arkadyjskiej 29 września kierowcy korzystali z niego dwa tygodnie.

W tym tygodniu powróciła stara zmora tego ciągu komunikacyjnego w Łowiczu. Po intensywnych opadach przepływająca obok rzeczka Zwierzyniec zalała obie nitki tunelowe. Najwięcej wody jest na ul. Arkadyjskiej, która została z tego powodu zamknięta dla ruchu z obu stron tunelu.

Przez lata w mieście nad Bzurą mówiło się o konieczności budowy w tym miejscu muru oporowego. Ostatnie lata były suche, potem zaczął się długotrwały remont i temat trafił do lamusa. Przed otwarciem tunelu Zakład Utrzymania Miasta w Łowiczu oczyścił koryto rzeki, aby ustrzec się przed zalewami, ale jak pokazała praktyka nie na wiele to się zdało.

- Ponad rok to modernizowali ten tunel i znów to samo – powiedział nam zniesmaczony kierowca, który terenówką przebijał się przez zalany wodą tunel na Arkadyjskiej. Podobnie czyniło wielu innych kierowców, gdyż ulica ta łączy dwa główne wjazdy do Łowicza od strony Skierniewic.

- Nie będę robił kółek, bo jacyś urzędnicy znów dali plamy – powiedział nam inny amator mocnych wrażeń, który rozpędził się niewielkim osobowym autem i bryzgach wody ledwo co pokonał zalaną drogę.

Burmistrz Krzysztof Kaliński, który objeżdża miasto z podwładnymi, aby naocznie przekonać się o sytuacji powodziowej w mieście, informuje, że w Łowiczu na metr kwadratowy powierzchni spadło 100 litrów wody.

- Na to nie pomoże żaden mur oporowy na ul. Arkadyjskiej – informuje włodarz miasta. – Zamierzamy pogłębić Zwierzyniec i odmulić rzekę, ale przy tak dużych opadach na niewiele się to zda.

Przy tak deszczowej aurze trudno powiedzieć, kiedy ul. Arkadyjska znów zostanie otwarta dla ruchu.

Woda wychodzi także z rzeki Uchanka, a Bzura jest coraz głębsza. Według prognoz nawet bez dodatkowych opadów w największej rzece powiatu łowickiego wody będzie przybywać przez najbliższy tydzień, gdyż będzie spływać z południa kraju.

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Materiał oryginalny: W Łowiczu spadło 100 litrów na mkw. Ulica Arkadyjska zalana [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie