Uczniowie z Nieborowa gościli w ZSP nr 2 w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Uczniowie ostatnich klas Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu.

Młodzież pod okiem starszych kolegów z popularnego „Blichu” wzięła także udział w warsztatach gastronomicznych. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pomogli ósmoklasistom wykonać rogaliki i ciasteczka z ciasta półkruchego oraz przygotowali wspólnie zdrowe koktajle bananowe na bazie jogurtu naturalnego.

- W dalszej części wizyty uczniom zaprezentowano bazę dydaktyczną szkoły oraz zapoznano z ofertą edukacyjną naszej placówki w nadchodzący rok szkolny – informuje Magdalena Gasińska, opiekun szkolnego samorządu w ZSP nr 2 w Łowiczu. - Uczniowie mieli okazję zobaczyć, a nawet uczestniczyć w krótkim szkoleniu prowadzenia maszyn rolniczych.

Kolejnym punktem wizyty były warsztaty zorganizowane w pracowni logistyki. Na zakończenie młodzież szkolna miała okazję wstąpić na chwilę na blok mechanizacyjny powiatowej placówki oświatowej.

Dobroczynne działanie rzepy. Znasz je?

Wideo

Dodaj ogłoszenie