Tunel na ul. Arkadyjskiej w Łowiczu 29 września został otwarty [ZDJĘCIA]

Redakcja
Zgodnie z zapowiedzią Grzegorza Pełki, naczelnika miejskiego wydziału inwestycji łowickiego ratusza we wtorek (29 września) po godz. 11 otwarte zostały obie nitki tunelu drogowego w rejonie ulicy Arkadyjskiej. Kierowcy z utrudnieniami w tej części Łowicza borykają się od półtora roku.

- Jednocześnie informujemy, iż w każdym tunelu ruch odbywa się dwukierunkowo, ale z zakazem wyprzedzania i zatrzymywania się pojazdów - mówi naczelnik Pełka. - Ze względu na istniejący układ wysokościowy mostu kolejowego, skrajnia obiektu jest przystosowana dla samochodów osobowych. Dopuszczalny jest wjazd pojazdów o wysokości 2,30 m. Jest też ograniczenie prędkości do 30 km/h. O ograniczeniu skrajni wysokościowej, informują również bramownice ustawione 30 m przed obiektem. Prosimy o przestrzeganie nowego oznakowania pionowego i poziomego.

PKP PLK prowadzą szeroko zakrojoną modernizację linii kolejowej między Sochaczewem a Poznaniem. Ich częścią jest modernizacja stacji kolejowej Łowicz Główny, budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja, remont torowiska oraz przebudowa tunelu drogowego w na ul. Arkadyjskiej.

Kolej zakończyła już tę ostatnią inwestycję. Przebudowany przez kolei tunel został nie tylko wyposażony w nowy dywanik asfaltowy, ale także go oświetlono.

Już wiadomo. Jest regionalizacja obostrzeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie