Trzeźwościowy Cross Maraton 2023 w Rudzie. Zobaczcie zdjęcia i wyniki

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Mimo kiepskiej pogody ponad 80 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Trzeźwościowego Cross Maratonu w Rudzie.

Miniona niedziela nie sprzyjała plenerowym imprezą za sprawą opadów deszczy, ale kilka z nich udało się zorganizować. Tego dnia odbyła się czwarta już edycja Trzeźwościowego Cross Maratonu w Rudzie. Kiepska pogoda nie przeszkodziła uczestnikom w biegowych w zmaganiach na dystansach: 10 i 42 km oraz w marszu Nordic Walking na dystansie 10 km. Łącznie w sportowej imprezie organizowanej przez stowarzyszenie "Wieluń Biega" udział wzięło ponad 80 uczestników.

W głównym biegu imprezy, czyli maratonie na dystansie 42 km najlepszy okazał się Tomasz Pawłowski z Dobrzycy z czasem 03:07:27.00. Kolejne miejsca na podium zajęli: Karol Grabda z Mirowa (03:23:12.00) i Roman Pudelko z Chróścina (03:34:40.00). Dobry występ zaliczył zawodnik gospodarzy, klubu Wieluń Biega Szymon Bojer, który z czasem 03:36:19.00 zajął czwarte miejsce.

Po biegu na 10 km wieluńscy kibice mieli powody do radości. Zwyciężył bowiem, jak to często bywa, niezawodny Artur Jasiński z czasem 00:39:13.00. Drugie miejsce zajął Dominik Sas ze Starokrzepic (00:40:26.00), a trzecie Szymon Modrzejewski z Wydrzyna z czasem 00:41:42.00. Tuż za podium z czasem 00:43:28.00 znalazł się Damian Szczesny z klubu Wieluń Biega, czyli kolejny reprezentant gospodarzy, który skończył rywalizację na swoim dystansie na czwartej pozycji.

W marszu Nordic Walking na 10 km najlepszy okazał się Tomasz Marczak z miejscowości Aleksandria I (czas: 01:09:05.00_, drugie miejsce zajął Grzegorz Sawecki z Sosnowca (01:12:54.00), a trzecie Bożena Zajączkowska z Łęczycy ( 01:17:16.00). Spośród reprezentantów Wielunia najlepsi byli Iwona Marczewska i Mariusz Puchała, którzy zajęli kolejno 7 i 8 miejsce.