Trener Robert Wilk podał się do dymisji

Tomasz Imiński
Trener Pelikana Łowicz Robert Wilk podał się do dymisji.
Trener Pelikana Łowicz Robert Wilk podał się do dymisji. Tomasz Imiński
Pelikan Łowicz przegrał w niedzielę mecz, który musiał wygrać. Tuż po zakończeniu spotkania z Motorem Lublin (0:2) z pracy drużyną zrezygnował trener Robert Wilk. Choć zarząd klubu ma się dziś spotkać ze szkoleniowcem, to jednak jego decyzja wydaje się ostateczna.

Jesienią ubiegłego roku Pelikan był rewelacją rozgrywek. Łowicka drużyna przed blisko dwa miesiące była niepokonana w lidze. Wiosną sytuacja zmieniła się diametralnie. Pelikan nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania, a jego sytuacja w tabeli zaczyna się robić trudna.

Początek wczorajszego meczu nie zapowiadał katastrofy. Już w 2 minucie na bramkę Motoru uderzał Mariusz Solecki, ale jego strzał nie zaskoczył bramkarza gości. Przemysław Mierzwa obronił również w 5 minucie groźne uderzenie Macieja Wyszogrodzkiego i kolejny Mariusza Soleckiego (w 15 minucie). W tym okresie Pelikan grał dobrze. Brakowało jedynie skuteczności.

W 30 minucie łowiczanie powinni prowadzić 1:0, lecz piłka po uderzeniu Michała Gamli o milimetry minęła bramkę gości. Z kolei w 35 minucie Solecki nie zdołał pokonać bramkarza Motoru choć w polu karnym był pozostawiony bez opieki.

Do przerwy łowiczanie mogli prowadzić co najmniej 2:0. Wydawało się, że bramka dla łowiczan jest tylko kwestią czasu. Tymczasem w drugie połowie goście z Lublina zaczęli atakować coraz groźniej.

W 70 minucie stadion w Łowiczu zamarł po tym, jak gola zdobył Piotr Prędota. Nadzieje kibiców odżyły trzy minuty później, gdy drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartę ujrzał Sebastian Łętocha.

Ostatnie słowo należało jednak do gości. Wynik meczu w 83 minucie ustalił doświadczony Rafał Niżnik. Kibice Pelikana zaczęli opuszczać łowicki stadion jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego.