Szpital w Łowiczu ma nowy ultrasonograf (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek
Lekarze Adam Skoneczny oraz Artur Kleczyński przy nowym aparacie USG
Lekarze Adam Skoneczny oraz Artur Kleczyński przy nowym aparacie USG Rafał Klepczarek
Pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego korzystają z nowego ultrasonografu USG. Nowoczesne urządzenie diagnostyczne zostało zakupione przez powiat za 112 tys. zł przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

We wtorek, 18 października nastąpiło oficjalne przekazanie USG. Ultrasonograf trafił do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu za sprawą władz miasta. Wyłożyły one 100 tys. zł na zakup tego podstawowego obecnie urządzenia diagnostycznego.

- Razem z radnymi chętnie wspieramy szpital, w którym leczymy się my oraz mieszkańcy naszego miasta i powiatu - mówi burmistrz Krzysztof Kaliński, który deklaruje finansową pomoc także na przyszły rok.

ZOZ w Łowiczu dysponował do czasu zakupu nowego sprzętu czterema ultrasonografami. Były one wykorzystywane w pracowni USG, poradni chirurgicznej oraz oddziałach chorób wewnętrznych i intensywnej terapii. Nowy sprzęt na wyłączność otrzyma oddział ginekologiczno-położniczy.

- Będzie to duże usprawnienie dla naszego oddziału, a przy okazji pozwoli na zwiększenie dostępności badań diagnostycznych dla pacjentów całego szpitala - informuje Adam Skoneczny, ordynator szpitalnej ginekologii.

Za finansowe wsparcie zakupu USG włodarzowi miasta dziękował starosta Krzysztof Figat oraz dyrektor szpitala Jacek Kaniewski.

Temu ostatniemu marzą się kolejne zakupy. Do najpilniejszych potrzeb należy wymiana szpitalnych łóżek oraz pozyskanie trzeciego aparatu rentgenowskiego do prześwietleń. Co prawda, powiatowa placówka ma dwa tego typu urządzenia, ale jedno pracuje już od 19 lat, a drugie obłożone jest unijnymi zakazami wykorzystywania do badań komercyjnych.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie