Szpital covidowy w Stanisławowie pod Łowiczem? Niewykluczone

Redakcja
Urszula Kapusta-Tymoshchuk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu zapowiada, że niezwłocznie podejmie działania, które w razie konieczności pozwolą na utworzeniu szpitala covidowego w oddziale rehabilitacji w Stanisławowie Rafał Klepczarek
Urszula Kapusta-Tymoshchuk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu zapowiada, że niezwłocznie podejmie działania, które w razie konieczności pozwolą na utworzeniu szpitala covidowego w oddziale rehabilitacji w Stanisławowie.

Szpital covidowy w Stanisławowie pod Łowiczem? Niewykluczone.

Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki planował utworzyć tam placówkę z 40 łóżkami dla osób, które przechodzą COVID-19 w lekkim stopniu. Wycofał się jednak z tej decyzji, gdy okazało się, że ze stanisławowskim oddziałem łowickiego szpitala nie ma łączności internetowej i komórkowej.

Szefowa ZOZ w Łowiczu zapowiada, że łączność ta zostanie nawiązana. Obecnie dyrekcja szpitala w Łowiczu wdraża w życie decyzję wojewody łódzkiego o utworzeniu 17 łóżek covidowych dla osób poddanych izolacji ze względu na podejrzenie zachorowania na koronawirusa.

- Po przekształceniu szpitala w Kutnie w placówkę II poziomu dla pacjentów z COVID-19 decyzją wojewody łódzkiego jesteśmy zobowiązani wesprzeć opieką medyczną także mieszkańców powiatu kutnowskiego – informuje dyrektor Urszula Kapusta-Tymoshchuk.

produkty antywirusowe - oferta naszego sklepu medica365.pl

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Materiał oryginalny: Szpital covidowy w Stanisławowie pod Łowiczem? Niewykluczone - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie