Sukces uczniów technikum rolniczego ze Zduńskiej Dąbrowy

Redakcja
Mateusz Grzegory i Mateusz Witaszewski, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie awansowali do finału  Ogólnopolskiego  Konkursu "Indeks dla rolnika"
Mateusz Grzegory i Mateusz Witaszewski, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie awansowali do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Indeks dla rolnika" ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie
Mateusz Grzegory i Mateusz Witaszewski, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie awansowali do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Indeks dla rolnika" organizowanego przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

72 uczniów szkół średnich o profilu rolniczym z całej Polski w czwartek (6 grudnia) w ZSCKR w Starym Brześciu sprawdzało swoją wiedzę w teście składającym się z 60 pytań.

Obejmował on zagadnienia  z anatomii i fizjologii zwierząt, paszoznawstwa i gospodarki paszowej, ras i typów użytkowych zwierząt gospodarskich, ich żywienia, wymagań klimatyczno-glebowych roślin uprawnych, agrotechniki oraz zbioru i przechowywania plonów.

Po podliczeniu punktacji okazało się, że Mateusz Grzegory z trzeciej klasy technikum rolniczego oraz Mateusz Witaszewski z klasy czwartej ministerialnej szkoły w Zduńskiej Dąbrowie znaleźli się wśród 25 uczniów, którzy awansowali do finału ogólnopolskiego konkursu.

Odbędzie się on 26 marca 2020 roku w Bydgoszczy. Finaliści przygotują 15-minutową prezentację multimedialną na zadany temat oraz będą odpowiadać na pytania komisji konkursowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie