Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spór o zamianę piętrami pediatrii z chirurgią w łowickim szpitalu

Redakcja
Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu
Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu Rafał Klepczarek
Coraz więcej osób zakażonych COVID-19 trafia do szpitala powiatowego w Łowiczu. Na oddział covidowy przekształcono pomieszczenia pionu chirurgicznego, a ten przeprowadzono na ostatnie, trzecie piętro Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Pracowników i rodziców pacjentów oddziału pediatrycznego zmroziła informacja, że mają zamienić się piętrami z chirurgią.

- Odział pediatryczny za niemałe pieniądze został całkowicie przystosowany, aby nieść pomoc dzieciom i zapewnić miejsca dla ich rodziców, którzy z nimi nocują – mówi nam jedna z pracownic ZOZ w Łowiczu. – Tymczasem chcą nas przenieść na ostatnie piętro, gdzie nie ma tak dobrych warunków do opieki nad dziećmi oraz zapewnienia godnych warunków ich mamom.

Z naszych ustaleń wynika, że taki pomysł rozważano na piątkowych (6 listopada) zebraniu dyrektor szpitala Urszuli Kapusty-Tymoshchuk z lekarzami. Przy okazji dowiedzieli się oni, że nowym zastępcą ds. medycznych szefowej ZOZ w Łowiczu został Filip Płużański, lekarz ortopeda z Łodzi. Jest on współtwórcą oddziału covodowego w łowickim szpitalu. Medyk zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Grabowskiego, który podał się do dymisji.

Dyrektor Kapusta-Tymoshchuk poinformowała nas dziś (10 listopada), że oddziały szpitalne muszą dzielić się lokalowo z innymi, gdyż zwiększa się liczba łóżek covidowych z 21 do 31 (docelowo 4 z nich mają być wyposażone w respiratory), ale obecnie nie ma decyzji o zamianie lokalizacji pediatrii z chirurgią, która doraźnie działa na ostatniej kondygnacji łowickiego szpitala.

- Oddziały szpitalne, poza chirurgią, która wykonuje jedynie zabiegi pilne, a nie planowe, działają normalnie – zapewnia szefowa ZOZ w Łowiczu. – Na oddziale covidowym wszystkie łóżka są zajęte i szukamy miejsca na 10 kolejnych.

Wielu osób zastanawia się do czego ma służyć postawiony przed szpitalem kontener. Docelowa ma to być stacja pobierania wymazów od osób z podejrzeniem COVID-19.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spór o zamianę piętrami pediatrii z chirurgią w łowickim szpitalu - Dziennik Łódzki

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto