SP w Łyszkowicach oraz gimnazjaliści z Domaniewic najlepsi w powiecie łowickim

Rafał Klepczarek
Drużyny Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach oraz Gimnazjum w Dzierzgówku 12 maja będą reprezentowały powiat łowicki podczas eliminacji wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Piotrkowie Trybunalskim.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu odbyły się kolejne powiatowe zawody w ramach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Od lat organizuje go Polski Związek Motorowy we współpracy z policją, kuratorium oświaty oraz WORD w Skierniewicach.

Do Łowicza zjechało się 8 drużyn z podstawówek oraz 6 z gimnazjów. Sprawdzali oni swoje umiejętności w części teoretycznej (test) i praktycznej (jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym, a także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej).

Po podliczeniu punktacji okazało się, że pierwsze miejsce, podobnie jak rok wcześniej, zajęła ekipa SP w Łyszkowicach w składzie Paulina Sobieszek, Jakub Krajewski oraz Marcel Kostrzewa. Na podium stanęli także reprezentanci również podstawówki w Popowie oraz SP w Domaniewicach.

Wśród gimnazjów triumfowała drużyna z Gimnazjum w Dzierzgówku w składzie Weronika Burzyńska, Michał Antczak oraz Natalia Graszka. Kolejne miejsca wywalczyli gimnazjaliści z Nowych Zdun oraz Bielaw.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie