SP nr 1 najpopularniejszą podstawówką w Łowickiem

rk
Uczniowie i nauczyciele SP nr 1 w Łowiczu
Uczniowie i nauczyciele SP nr 1 w Łowiczu Jerzy Borecki
Plebiscyt "Naszego Miasta" na najfajniejszą szkołę zakończony. W Łowickiem najbardziej lubianą podstawówką została Szkoła Podstawowa nr 1.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, mieszcząca się przy ul. Kaliskiej 12 powstała w 1917 roku. Jest jedną z najstarszych i największych placówek oświatowych w mieście, w której zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rada Pedagogiczna SP nr to zespół nauczycieli kreatywnych, chętnie wdrażających nowe pomysły, systematycznie doskonalących swój warsztat pracy. Placówka cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym, co daje się zauważyć w corocznym procesie rekrutacji. Aktualnie w szkole funkcjonuje 19 oddziałów, w których uczy się 439 uczniów. Od nowego roku szkolnego 2016/2017 planowane są dwie klasy pierwsze.

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę lokalową, dysponuje salą gimnastyczną, salą rekreacyjną, wielofunkcyjnym boiskiem oraz placem zabaw.

Uczniowie mogą korzystać z obiadów w stołówce, w której, dzięki przychylności Władz Miasta i Radnych Rady Miejskiej, w najbliższym okresie wakacyjnym zostanie przeprowadzony kapitalny remont.
Nauczyciele pracują metodami aktywnymi z wykorzystaniem nowoczesnych środków technologii informacyjnej. Aktualnie do dyspozycji uczniów są dwie pracownie komputerowe oraz osiem klas wyposażonych w tablice interaktywne i niezbędne oprogramowanie.

Uczniowie szkoły odnoszą liczne sukcesy zarówno dydaktyczne, artystyczne jak i sportowe. Wysokie wyniki uczniów, uzyskiwane na sprawdzianie po klasie szóstej (wyższe niż średnia w kraju i województwie) odzwierciedlają bardzo dobre i dobre wyniki, uzyskiwane w codziennej pracy. Wysoki poziom nauczania pozwala absolwentom szkoły odnaleźć się w nowym środowisku i bez trudu odnosić sukcesy w szkołach gimnazjalnych.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty na różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się koło szachowe, fotograficzne, zajęcia sportowo-rekreacyjne i chór szkolny. Wszystkich sukcesów uczniów nie sposób wymienić, ale na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż „Jedynka” we współzawodnictwie powiatowym Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej od kilku lat zajmuje I miejsce. Przypomnieć należy, iż sportowcy szkoły również indywidualnie stają na podium. Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w konkurencji rzut piłką palantową należał do Maliny Wójcik, która uplasowała się na III miejscu. Dumą szkoły jest uzyskanie w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego tytułu laureata przez Małgorzatę Kosiorek. Tradycją uczniów SP 1 stało się już utrzymanie prestiżowych tytułów i tak w bieżącym roku w Ogólnopolskim Konkursie „Stypendiada Polonistyczna” I miejsce zajęła Hanna Multan, zaś wyróżnienie wywalczyła Laura Kruszczyńska.

W „najfajniejszej szkole powiatu łowickiego” żaden uczeń nie pozostaje nie zauważony. Uczniowie posiadający problemy adaptacyjne lub trudności w nauce objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną poprzez opiekę pedagoga szkolnego, logopedy, rewalidatora oraz uczestnictwem w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych. Dla zapewnienia uczniom opieki poza zajęciami lekcyjnymi szkoła zaprasza do świetlicy szkolnej, czynnej w godzinach 07.30-16.30.

W szkole panuje miła, przyjazna i radosna atmosfera. Uczniowie wzajemnie wspierają się, są otwarci na pomoc innym, potrzebującym. Daje się to szczególnie zauważyć w różnego rodzaju akcjach charytatywnych takich jak: zbiórka karmy dla zwierząt, środków dla koleżanek umieszczonych w domu dziecka, akcji „Wkręć się w to”, polegającej na zbiórce nakrętek plastikowych dla chorych dzieci, Fundacji Sursum Corda, „Góra Grosza” czy akcje UNICEF.

Od kilku już lat szkoła korzysta z rządowych programów unijnych takich jak: „Szklanka mleka”, „Owoce i warzywa w szkole”, a także w ramach unijnego Programu Comenius , w latach 2012-2014 we współpracy z Hiszpanią , Słowacją, Czechami, Włochami realizowała projekt „Podróż po Europie”, na który pozyskała 15 tys. euro.

W tym miejscu należy podkreślić, iż skutecznym motorem, napędzającym każdą akcję jest ogromne zaangażowanie Rodziców, którzy wspierają swoje dzieci, przypominają o celach akcji i motywują do wysiłku.

Rodzice i prawni opiekunowie uczniów są otwarci na współpracę z wychowawcami, wspólnie dbając o dobre warunki nauki i zabawy swoich pociech. Wspierają szkołę materialnie i personalnie, pozyskując sponsorów, a także wykorzystując własne kwalifikacje spotykają się z dziećmi, przybliżając im specyfikę wykonywanych zawodów. Dzięki zaangażowaniu rodziców między innymi w klasach pierwszych i trzecich zorganizowane zostały kursy udzielania I pomocy.

Łowicka „Jedynka” jest aktywna w środowisku lokalnym. Współpracując między innymi z Przedszkolem nr 2, Przedszkolem nr 3, Klubem Seniora „Radość”, Zarządem Osiedla Starzyńskiego oraz Zarządem Osiedla Stare Miasto włącza się w organizację imprez lokalnych i przygotowuje przedstawienia teatralne prezentowane dla szerokiej publiczności.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu mają wiele powodów, aby dumnie twierdzić, iż uczęszczają do „Najfajniejszej Szkoły w powiecie łowickim”.

Polskie jabłka najdroższe w Unii

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3