Słuchaczki ŁUTW przywiozły do Łowicza pięć olimpijskich medali [ZDJĘCIA]

Od lewej: Irena Kolos, Marzenna Koza, Marianna Politowicz, Danuta Bródka i Irena Uczciwek ŁUTW
Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w niedzielę (20 września) przywieźli pięć medali z XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Została ona rozegrana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Impreza organizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach miała odbyć się w maju nad zalewem Mitręga. Z powodu pandemii zmienił się termin i miejsce sportowego zlotu seniorów.

W niedzielnej olimpiadzie wzięło udział prawie 250 zawodników z 31 drużyn. Wśród nich znalazła się ekipa ŁUTW z prezes Krystyną Kucharską na czele.

Seniorzy rywalizowali między innymi w biegu na 60 metrów, biegu na 150 metrów, pchnięciu kulą, przełajach rowerowych oraz turnieju łuczniczym. Ekipa z Łowicza przywiozła pięć medali.

Marzenna Koza zajęła II miejsce w biegu na 150 metrów w kategorii wiekowej od 50 do 59 lat. Srebrny medal zdobyła także Marianna Politowicz w czasie rowerowych przełajów w najstarszej kategorii wiekowej 70 plus. Początkowo łowiczanka została skwalifikowana błędnie na trzeciej lokacie, ale po złożeniu protestu przez ŁUTW przyznano jej drugie miejsce.

Brązowe medale ze Śląska przywiozły natomiast: Irena Kolos (była trzecia w biegu na 60 metrów w kategorii wiekowej 50-59 lat), Danuta Bródka (była trzecia w pchnięciu kulą w kategorii wiekowej 70 plus) oraz Irena Uczciwek (była trzecia w przełajach rowerowych w kategorii wiekowej 60-69 lat).