Sanepid nakazał remont szkolnej stołówki w SP nr 3 w Łowiczu

Rafał Klepczarek
SP nr 3 w Łowiczu
SP nr 3 w Łowiczu Rafał Klepczarek
Sławomir Mucha, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu nakazał dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu zmodernizowanie stołówki. Władze miasta ogłosiły przetarg na przeprowadzenie inwestycji szacowanej na 400 tys. zł. Pod koniec 2017 roku łowicki Sanepid przeprowadził rutynową kontrolę szkolnej stołówki, która pamięta lata 60. XX wieku.

- Po kontroli wydana została decyzja nakazująca wydzielenie pomieszczenia do obróbki wstępnej żywności z dostępem do bieżącej wody oraz wykonanie odpływu do kanalizacji ściekowej - informuje dyrektor Sławomir Mucha. - Ponadto nakazano doprowadzenie do właściwego stanu posadzki z lastryka.

Sanepid polecił, aby prace wykonano do września 2018 roku. Władze miasta zwróciły się do stacji o przedłużenie tego terminu do końca 2020 roku, motywując to tym, że projekt przebudowy szkolnej stołówki został w starostwie powiatowym cofnięty do poprawy przez firmę, która go przygotowała.

Wiosną tego roku ratusz ogłosił przetarg na tę inwestycję. Ma ona został zrealizowana do połowy września tego roku.
- Szkolna stołówka nie tylko nie spełnia wymogów Sanepidu, ale także panujące tam warunki socjalne są złe - informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza.

Zlecone przez miasta prace obejmą nowy podział sal. Kuchnia zostanie przeniesiona w inne miejsce. Powstanie zmywalnia i magazyn warzyw, a także miejsce, w którym personel będzie mógł się umyć oraz pralnia. Całość zostanie podłączona do sieci gazu zmiennego.

- Odrębny przetarg ogłosimy na wyposażenie kuchni - dodaje przedstawiciel ratusza. - Na inwestycję szacowaną na 100 tys. zł będziemy chcieli pozyskać 80 proc. tej kwoty z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Pirat drogowy w Lublinie

Materiał oryginalny: Sanepid nakazał remont szkolnej stołówki w SP nr 3 w Łowiczu - Łowicz Nasze Miasto

Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie