Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzut oka na akcesoria dla graczy z serii Lenovo Y Gaming

Materiał Partnera Zewnętrznego
Firma Lenovo idąc za sukcesem swoich laptopów gamingowych z serii Y, postanowiła pójść o krok dalej i przygotować całą serię produktów dla graczy opatrzonych literą „Y”. W sprzedaży w polskich sklepach znalazły się już myszki, podkładki, słuchawki i plecaki opatrzone logo tego producenta. Niedługo powinna pojawić się także klawiatura mechaniczna. Mieliśmy okazję zapoznać się z akcesoriami marki Lenovo dla graczy jako jedni z pierwszych w Polsce.

Jako zapalony gracz z dystansem podchodzę do wszelkich rynkowych nowości opatrzonych sformułowaniami „gamingowe” oraz „dla graczy”. Niektórym producentom wydaje się bowiem, że taka etykieta w połączeniu z odpowiednią kolorystyką i designem wystarczą do tego żeby dobrze sprzedać swój sprzęt i usatysfakcjonować nim graczy. Otóż nie. Aby sprzęt mógł być godny nosić tego miana musi cechować się kilkoma właściwościami.

Sprzęt dla graczy musi być przede wszystkim wygodny w obsłudze, aby osoba z niego korzystająca nie zaznała poczucia dyskomfortu nawet podczas kilkugodzinnej rozgrywki. Urządzenia takie powinny być także trwałe, bowiem to właśnie zapaleni gracze najintensywniej wykorzystują akcesoria komputerowe takie jak myszki, klawiatury i słuchawki. Wreszcie, sprzęt dedykowany graczom powinien posiadać „to coś”, co przyciąga do niego jak magnes – ciekawe funkcje, parametry dające realną przewagę na polu wirtualnej walki lub inne tzw. „ umilacze” rozgrywki – tutaj wszystko leży po stronie inwencji twórczej producenta. Po kilku dniach spędzonych z akcesoriami dla graczy Lenovo mogę uczciwie powiedzieć, że producent ten zaliczy bardzo pozytywne otwarcie na rynku.

Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset
Jako miłośnik dobrej muzyki, a co za tym idzie: dobrych doznań odsłuchowych na pierwszy ogień wziąłem Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset. Pierwszy zestaw słuchawkowy dla graczy od Lenovo ma w zasadzie wszystko czego moglibyśmy chcieć od headsetu do gier. Od czego by tu zacząć…

Przede wszystkim możemy podłączyć go w zasadzie do dowolnego urządzenia. Kabel wychodzący z prawego głośnika słuchawek posiada dwie końcówki. Pierwszą z nich jest tak zwany combo-jack, czyli 3,5-milimetrowe złącze, które podepniemy nie tylko do gniazda w karcie dźwiękowej komputera, ale także do laptopa, który posiada wyłącznie jeden port obsługujący jednocześnie wyjście audio oraz wejście mikrofonowe. Słuchawki Lenovo podpiąć można także pod smartfony korzystające z systemu Android od wersji 5.0. To nie wszystko – drugą końcówkę kabla, schowaną w praktyczną gumową kieszonkę, stanowi wtyczka USB! Wbudowana w słuchawki karta dźwiękowa w standardzie 7.1 zapewnia naprawdę dobrą jakość dźwięku i znacząco poprawi Wasze doznania, zwłaszcza jeśli na laptopie lub komputerze stacjonarnym korzystacie na co dzień ze zintegrowanej karty dźwiękowej.

Słuchawki są bardzo wygodne i nie uciskały mojej głowy nawet podczas 8-godzinnej sesji ze Star Wars: Battlefront. Wykończone skórą muszle bardzo dobrze w sposób pasywny izolują odgłosy otoczenia. Do lewej słuchawki przyczepiony jest wysokiej klasy mikrofon, wyposażony w redukcję szumów, który w każdej chwili można odpiąć. Elastyczny pałąk pozwala umieścić go w dowolnej odległości od ust. Pozostając przy pałąku: jego elastyczna konstrukcja, przylegająca do wierzchniej strony głowy, pokryta jest od wewnątrz gąbką, dając poczucie należytego komfortu. Od strony wykonania słuchawkom Lenovo nie można niczego zarzucić – mamy tutaj wysokiej jakości plastik, elementy skórzane, a także metalowe, które gwarantują odpowiednią trwałość pałąka.

Od strony dźwiękowej również jest naprawdę świetnie – z Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset korzystałem w połączeniu z kartą dźwiękową AsusXonar DG, wyposażoną w dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Pisząc to zdanie słucham właśnie kompozycji „I CanFlyAnything” ze ścieżki dźwiękowej do filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Chwilę wcześniej słuchałem tego samego utworu na Steelseries Siberia V3 i słuchawki Lenovo nie tylko wychodzą z tego porównania obronną ręką, ale nawet przewyższają jakością dźwięku swojego uznanego i utytułowanego konkurenta. Tony średnie – bajka - świetnie separują się od reszty sceny muzycznej, tony niskie – nienachalne, takie jak lubię, tony wysokie – jedne z lepszych jakie słyszałem w słuchawkach do kwoty ok. 500 złotych. Wrażenia odsłuchowe jak najbardziej pozytywne. W grach jest równie dobrze – blastery w Star Wars: Battlefront brzmiały doskonale, podobnie jak efekty wybuchów. W Counter-Strike: Global Offensive nie miałem najmniejszego problemu z precyzyjną lokalizacją źródeł wystrzałów i przeciwników. Co ważne, po raz pierwszy oceniam kartę dźwiękową wbudowaną w słuchawki niemal na równi z kartą z mojego komputera. Możliwości konfiguracji jakie daje oprogramowanie są ogromne.

To na pewno jedne z ciekawszych słuchawek jakie miałem na głowie w tym roku. Wspominałem, że mają też całkiem ładne podświetlenie ?

Lenovo Y Gaming Precision Mouse
Jakiś czas temu wdałem się w krótki romans z myszką Lenovo M600, która to jednak z różnych przyczyn nie pojawiła się w sprzedaży na polskim rynku. Szkoda, bowiem w mojej opinii mogła odnieść sukces, gdyby… była nieco większa. Najwyraźniej to samo stwierdzili inżynierowie Lenovo, bowiem ich nowa myszka Lenovo Y Gaming Precision Mouse jest konstrukcją znacznie większą.

Więcej na stronie: www.conowego.pl

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto