Reprezentacyjny zespół Wojska Polskiego znów wystąpi w łowickim kinie Fenix [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu wraz z władzami miasta i dyrekcją ośrodka kultury w sobotę (3 listopada) zaprasza na rocznicowy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Rozpocznie się on o godz. 17 w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Okazją do wizyty w pelikanim grodzie znanego zespołu są rocznice: 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, 100-lecia sformowania 10 pp oraz 10. rocznica powstania łowickiego stowarzyszenia historycznego, któremu szefuje Piotr Marciniak.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (RZAWP) – instytucja o charakterze teatru muzycznego popularyzującą tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Zespół uczestniczy w uroczystościach państwowych zapewniając oprawę artystyczną rocznic historycznych i patriotycznych, jak również prezentuje w kraju i za granicą różnorodne koncerty, widowiska i spektakle artystyczne. RZAWP wykonuje pieśni patriotyczne, historyczne, religijne oraz posiada bogaty repertuar operowy, operetkowy i musicalowy.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z inauguracji obchodów 880-lecia Łowicza. Gościem tej uroczystości w 2016 roku był Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który również wystąpił w ŁOK.

"To co dał nam świat" - wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

Wideo

Dodaj ogłoszenie