Remis ze wskazaniem na Pelikana Łowicz

Tomasz Imiński
Piłkarze Pelikana Łowicz, w ramach 22. kolejki II ligi, zremisowali bezbramkowo z Puszczą Niepołomice 0:0. - Walki i zaangażowania naszym zawodnikom odmówić nie można. Szkoda tylko, że nie wykorzystaliśmy choć jednej sytuacji podbramkowej - mówił po bezbramkowym remisie z Puszczą Niepołomice Robert Wilk, trener Pelikana. - Cóż, skoro nie zdołaliśmy wygrać, to musimy cieszyć się z punktu.

Pierwsi groźną akcję stworzyli sobie wczoraj goście. W 14 minucie Mateusz Olszak znalazł się w sytuacji sam na sam z Mariuszem Jędrzejewskim. Górą w tym pojedynku był łowicki bramkarz, który po kilku latach przerwy znów zagrał w pierwszym składzie Pelikana (zastępuje on kontuzjowanego Krzysztofa Stodołę). W odpowiedzi na bramkę Puszczy strzelali: Konrad Kowalczyk i Łukasz Gołka. Pierwsze z tych uderzeń było niecelne, a drugie zbyt słabe, by zaskoczyć golkipera przyjezdnych.

W 30 minucie, po silnym uderzeniu Michała Żółtowskiego piłka przeleciała metr od bramki Puszczy i... emocje w pierwszej połowie się skończyły.

Druga część spotkania była znacznie ciekawsza. Sygnał do ataku gospodarzom dał Maciej Wyszogrodzki, który w 58 minucie oddał strzał z narożnika pola karnego. Po nim na bramkę rywali uderzał najpierw Mariusz Solecki, a później Robert Łakomy. Z kolei w 72 minucie, po rzucie wolnym egzekwowanym przez Radosława Domińczaka piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki... To mogła być piłka meczowa.

W końcówce emocje sięgnęły zenitu. W 91 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę ujrzał Łukasz Gołka. Chwilę później świetną interwencją popisał się Mariusz Jędrzejewski. Z kolei w 93 minucie, po zagraniu Radosława Domińczaka, piłka przeleciała tuż obok bramki gości. Szczęście było bardzo blisko.

Na stadionie w Łowiczu rozpoczęła się już budowa dachu nad trybuną główną. Wreszcie!

Pelikan Łowicz - Puszcza Niepołomice 0:0

Pelikan: Jędrzejewski - Domińczak, Brodecki, Gołka, Łakomy - Kosiorek (70, Pomianowski, 85 Grenda), Łochowski, Żółtowski, Wyszogrodzki (72, Gamla) - Kowalczyk, Okoński (58, Solecki).
Puszcza: Turbasa - Zontek, Księżyc, Jurkowski, Morawski - Strózik, Nowak (71, Balawender), Janik, Paul, Olszak (79, Mizia) - Cholewiak (55, Kałat).

Kartki. Czerwona: Łukasz Gołka (91, po drugiej żółtej). Żółte: Gołka, Domińczak, Kowalczyk (Pelikan) - Morawski, Turbas, Cholewiak (Puszcza)