Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ratusz jest bliski podpisania umowy, dzięki której w podstawówkach pojawią się m. in. logopedzi

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Ponad 400 uczniów najmłodszych klas łowickich podstawówek od nowego roku szkolnego zostanie objętych szeregiem dodatkowych zajęć. Skorzystają na nich nie tylko ci najzdolniejsi, ale także ci gorzej się uczący i mający problemy z wymową. Ratusz pozyska na ten cel z Unii Europejskiej prawie 335 tys. zł.

Urząd Marszałkowski w Łodzi przygotowuje umowę, która zostanie w najbliższych tygodniach podpisana z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Na jej podstawie miejski samorząd w Łowiczu otrzyma 334.668 zł na realizację projektu "Tęczowe lekcje - szansą dla uczniów".

- Pieniądze te w 100 proc. przeznaczone zostaną na zajęcia pozalekcyjne oraz wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne i laptopy - informuje Małgorzata Nowak, naczelnik wydziału spraw społecznych łowickiego ratusza.

Miejski projekt adresowany jest do dzieci z klas I-III. W pięciu miejskich podstawówkach jest ich 739. Aż 404 z nich zostanie objęte dodatkową pomocą.
We wrześniu ubiegłego roku w łowickich placówkach oświatowych na polecenie władz miasta przeprowadzono diagnozę specyficznych potrzeb edukacyjnych uczniów. Okazało się, że w szkołach potrzebni są specjaliści, którzy nie tylko będą pomagać dzieciom w pokonywaniu trudności w nauce czytania i pisania, ale także logopedzi, psycholodzy oraz osoby korygujące wady postawy.

- Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne będą skierowane zarówno do uczniów z różnymi problemami w nauce, dysfunkcjami, jak również do dzieci o szczególnych uzdolnieniach, głównie w dziedzinach matematyki i przyrody - zapowiada naczelnik Nowak.

Teresa Sokalska-Lebioda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 cieszy się z dodatkowych zajęć. Co prawda w jej szkole społecznie pracuje nawet logopeda, ale każde dodatkowe zajęcia, to niekwestionowana korzyść dla ucznia.

- Moje dziecko chodzi do dwójki i szkoła ta aż prosi się o zatrudnienie specjalisty, który udzieli dzieciom pomocy logopedycznej - mówi matka pierwszoklasisty z
SP nr 2 w Łowiczu. - Nauczyciele starają się pomóc, ale tu potrzeba fachowca z tej dziedziny. Obecnie muszę korzystać z pomocy logopedy prywatnie, a nie każdego na to stać.

Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi ratusz ogłosi otwarty przetarg dla nauczycieli czy grup specjalistów, którzy podejmą się realizacji dodatkowych zajęć. Zostaną nimi objęci ci uczniowie, których rodzice zgodzą się na to w formie pisemnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto