Puchar Polski. Lider III ligi nie zgarnie 40 tysięcy złotych. Unia - Lechia w finale!

Dariusz Piekarczyk
Unia Skierniewice w finale Pucharu Polski
Unia Skierniewice w finale Pucharu Polski Fot. Unia Skierniewice/FB
Na środę (10 maja) zaplanowano półfinałowe mecze Pucharu Polski na szczeblu okręgu łódzkiego. Zdobywca tego trofeum awansuje na szczebel ogólnopolski, ale też zgarnie premię w wysokości 40 tys. zł ufundowaną przez PZPN. Pokonany w finale otrzyma 10 tys. zł, ale nie awansuje już dalej. Finał zaplanowano na 21 czerwca.

W pierwszym środowym meczu Unia Skierniewice pokonała w Lipcach Reymontowskich lidera tabeli grupy pierwszej III ligi ŁKS II Łódź 4:2 (0:0). Gole dla zwycięskiej drużyny: Kamil Sabiłło, Mateusz Stępień, Mateusz Magdziarz, Tomasz Bała. Bramki dla pokonanych: Igor Lambrecht, Jakub Romanowicz.

Drugi mecz: Lechia Tomaszów Mazowiecki - Pelikan Łowicz 2:1 (0:1). Gole dla gospodarzy strzelili Kamil Szymczak i Bartosz Snopczyński w 5 minucie doliczonego czasu gry. Bramkę dla gości zdobył Szymon Sołtysiński. Od 80 minuty Lechia grała w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Artura Amrozińskiego.