PTTK w Łowiczu szuka osób chętnych do kwestowania na rzecz ratowania zabytkowych grobów [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Łowiczu organizuje kolejną edycję kwesty na rzecz ratowania zabytkowych grobów. PTTK szuka więc chętnych do kwestowania.

Osoby, które chciałyby się w nią włączyć proszone są o zgłaszanie się do 29 października do siedziby PTTK, mieszczącej się w kamienicy przy Starym Rynku 3. Zgłoszenia przyjmowane są we wtorki i czwartki w godzinach 14-18. Po godz. 16 od poniedziałku do piątku akces można złożyć także pod numerem telefonu komórkowego 693 036 111.

W poprzednich ośmiu latach kwestującym udało się zebrać ponad około 94 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na remont jedenastu miejsc pochówku osób, które zmarły w XIX i XX wieku oraz na odnowienie płyty nagrobnej z 1888 roku.

Tegoroczna kwesta tradycyjnie już odbędzie się 1 i 2 listopada w godz. 9-17 przed bramami cmentarzy: katedralnego, ewangelicko-augsburskiego oraz dwóch połączonych ze sobą parafialnych nekropoli na osiedlu Bratkowice. Dyżury kwestarskie będą trwały dwie godziny.

Podczas tegorocznej kwesty PTTK pieniądze będą zbierane na dalszy remont grobowca Jana Konopackiego (artysty malarza związanego z Łowiczem, zm. 1894 r.), znajdującego się na cmentarzu katedralnym.

Fundusze pozyskane rok temu pozwoliły jedynie na zabezpieczenie obelisku z piaskowca, który niebawem trafi do pracowni konserwatorskiej. Kolejnym będzie remont pozostałej części grobowca.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji PTTK.

Dla kogo brytyjskie Oscary?

Wideo

Dodaj ogłoszenie