Przewodnicy PTTK zapraszają na darmowe spacery po Łowiczu

Rafał Klepczarek
Warto podkreślić, że uczestnicy niedzielnych wycieczek otrzymają pamiątkowe pocztówki. Co miesiąc będzie to inna karta ukazująca Łowicz na XIX-wiecznych rycinach. Oto projekt pierwszej z kart
Warto podkreślić, że uczestnicy niedzielnych wycieczek otrzymają pamiątkowe pocztówki. Co miesiąc będzie to inna karta ukazująca Łowicz na XIX-wiecznych rycinach. Oto projekt pierwszej z kart Archiwum
Koło Przewodników PTTK im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu od najbliższej niedzieli (5 czerwca) rozpoczyna kolejną edycję spacerów po mieście. Będą się one odbywać od czerwca do sierpnia.

- Członkowie PTTK zapraszają na spacer wszystkich mieszkańców, którzy przy okazji 880-lecia Łowicza chcieliby poznać bliżej dzieje miasta. Każdy spacer będzie miał inny temat przewodni - zachęca Zdzisław Kryściak, szef łowickiego koła przewodników. - Zarazem dla turystów przybywających do miasta, podczas każdego spaceru, zostaną w wędrówce uwzględnione najważniejsze zabytki Łowicza. Tematyka spacerów jest różnorodna m.in. "narodzin" Łowicza, innowierców w mieście, Łowicza barokowego i klasycystycznego, spaceru szlakiem arcybiskupów i miejscowych legend. W sumie odbędzie się bezpłatnych 13 spacerów, z których każdy trwał będzie ok. 2-3 godzin.
W ubiegły roku z oferty PTTK skorzystało kilkaset osób. Najbliższy spacer planowany jest na 5 czerwca. Chętni zbiorą się o godz. 13 przy miejskiej chatce z pamiątkami na Starym Rynku. Tematem przewodnim będzie historia łowickich zakonów i klasztorów.
Warto podkreślić, że uczestnicy niedzielnych wycieczek otrzymają pamiątkowe pocztówki. Co miesiąc będzie to inna karta ukazująca Łowicz na XIX-wiecznych rycinach. To dodatkowy prezent na 880. urodziny Łowicza.

Dobroczynne działanie rzepy. Znasz je?

Wideo

Dodaj ogłoszenie