Prześwietlamy radnych: Marek Boroski (Łowicz)

Rafał Klepczarek
Marek Boroski zasiada w Radzie Miejskiej w Łowiczu od 2014 roku
Marek Boroski zasiada w Radzie Miejskiej w Łowiczu od 2014 roku Rafał Klepczarek
Rozpoczynamy nasz cykl, w który zaprezentujemy największe osiągnięcia i porażki członków Rady Miejskiej w Łowiczu. Na pierwszy ogień idzie Marek Boroski, który wszedł do Rady Miejskiej w Łowiczu z listy PiS. W nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję z listy Porozumienia Łowickiego.

Największy sukces:

Szef Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu za swój największy sukces uważa doprowadzenie do utwardzenia ulicy Grabowej w dzielnicy Korabka. Jak sam mówi, nie udało się to wcześniej przez 20 lat żadnemu z radnych. Samorządowiec działał także na rzecz modernizacji ulic Dolnej i Sochaczewskiej.

Największa porażka:

Za swoją największą porażkę Marek Boroski uważa brak lewoskrętu z ulicy Armii Krajowej w ul. Chełmońskiego oraz prawoskrętu z ul.Nadbzurzańskiej w ul. AK i lewoskrętu z Nadbzurzańskiej w kierunku przejazdu kolejowego. - Przy likwidacji przejazdu kolejowego na ul. 3 Maja czeka nas paraliż komunikacyjny - uważa członek rady miasta. - Burmistrza Krzysztof Kaliński przez 3 lata zwodził mnie jednak, że inwestycja ta zostanie zrealizowana, a tak się nie stało.

Marek Boroski ma także żal do włodarza miasta, że ten mimo obietnic składanych radnemu i mieszkańcom nie doprowadził do utwardzenia parkingu przy blokach 43b oraz 43m przy ul. Armii Krajowej.

Początkowo członek RM w Łowiczu wchodził w skład klubu radnych PiS

W wakacje 2015 roku czasowo zawiesili w nim swoją działalność radni Marek Boroski (wiceszef RM w Łowiczu) i Krzysztof Wieteska (ówczesny zastępca przewodniczącego klubu radnych PiS). Był to efekt wewnątrzpartyjnego sporu dotyczącego powstania Centrum Rozwoju Lokalnego. Wiele wskazywało na to, że powołanie do życia nowej miejskiej spółki miało podłoże polityczne, a nie merytoryczne i dwaj członkowie rady uznali, że powinno się ją znieść. Po upływie dwóch miesięcy „samozawieszenia” radni chcieli wrócić do klubu. Nie pozwolił na to jego przewodniczący Jakub Wolski.

Frekwencja

Marek Boroski w ubiegłym roku opuścił jedną sesję Rady Miejskiej w Łowiczu oraz jedno posiedzenie komisji gospodarczej i rozwoju miasta. W tym roku pojawił się na każdym zaplanowanym spotkaniu sesyjnym oraz komisyjnym.

Oświadczenie Majątkowe

Marek Boroski w oświadczeniu majątkowym za rok 2017 deklaruje, że nie posiada oszczędności. Jego zadłużenie wynosi ok. 57 tys. zł z tytułu zaciągniętego kredytu.

Jeżeli chodzi o nieruchomości, to członek RM w Łowiczu posiada działkę rolną o powierzchni pół hektara i wartości 20 tys. zł.
Marek Boroski deklaruje, że w ubiegłym roku odebrała ponad 21 tys. zł emerytury oraz ponad 19,6 tys. zł diety radnego. Dochody członka rady uzupełniają dwie umowy zlecenia na łączną kwotę ponad 1,6 tys. zł.

Członek RM w Łowiczu posiada także renault trafic z 2002 roku o wartości 14 tys. zł, oraz opla fronterę z 2003 roku o wartości 20 tys. zł. Jest również posiadacze pasieki pszczelarskiej wycenione na 80 tys. zł.

Rafał Klepczarek

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie