Przejazd kolejowy w Łowiczu został zamknięty na dziewięć dni

Redakcja
Karol Jakubowski z PKP PLK informuje, że prace remontowe potrwają do 24 listopada
Karol Jakubowski z PKP PLK informuje, że prace remontowe potrwają do 24 listopada Rafał Klepczarek
PKP Polskie Linie Kolejowe w sobotę (16 listopada) rano zamknęły z powodu remontu przejazd kolejowy na styku ulic Kaliskiej i Wiejskiej w Łowiczu.

- Zostaną tam wymienione trzy rozjazdy – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK w Warszawie. – Prace potrwają do 24 listopada.

Z powodu zamknięcia kolejowych rogatek dla kierowców przygotowano objazdy. Od strony południowej mogą oni pojechać w kierunku centrum miasta przez wieś Zielkowice lub czasowo udrożnioną dla ruchu ulicą Czajki do przejazdu kolejowego na ul. Katarzynów.

- W ulicy Czajki prowadzone są prace kanalizacyjne, więc ruch kołowy zostanie puszczony tam po nawierzchni, która wymusza ograniczenie prędkości do 20-30 kilometrów na godzinę – informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza.

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Łowiczu będą dojeżdżały jedynie do przystanku przy dworcu kolejowym przy ul. Kaliskiej.

Także pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą dojeżdżały tylko do dworca Łowicz Przedmieście, a do stacji Łowicz Główny ma zostać uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

W PKP PLK dowiedzieliśmy się, że przejazd kolejowy zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Piesi będą mogli z niego nadal korzystać.

Pandemiczna matura. Uczniowie czują strach

Wideo

Dodaj ogłoszenie