Przegląd prasy z września 2021 w Łowiczu, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Łowicza czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Łowicza czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Łowicza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Planowane wyłączenia prądu w rejonie energetycznym Łowicz [28.09-8.10]”?

Przegląd września 2021 w Łowiczu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Planowane wyłączenia prądu w rejonie energetycznym Łowicz [28.09-8.10]

W najbliższych dniach planowane są wyłączenia prądu w rejonie energetycznym Łowicz. Prądu nie będzie w Łowiczu, powiecie łowickim oraz powiecie skierniewickim. Gdzie i kiedy nie będzie energii elektrycznej między 28 września, a 8 października? Szczegóły w galerii.

📢 Praca w Łowiczu i powiecie łowickim. Kogo szukają pracodawcy? Ile można zarobić?

W Łowiczu i powiecie łowickim nie ma wielu ofert pracy. Pracodawcy poszukują zarówno do prac fizycznych, jak i biurowych. Najwyższa, proponowana przez firmy, pensja to 6 200 zł brutto miesięcznie. Jednak większość ofert jest znacznie niższa. Szczegóły w galerii.

📢 Praca w Skierniewicach i powiecie. Pracodawcy proponują nawet 5 tys. zł miesięcznie

W Skierniewicach oraz powiecie skierniewickim poszukiwanych jest niemal 300 pracowników. Firmy z miasta i okolicznych miejscowości poszukują zarówno pracowników fizycznych, jak i umysłowych. Większość pracodawców oferuje zatrudnienie na umowie o pracę. Wynagrodzenie waha się od 2 800 zł do 5 000 zł miesięcznie. Szczegóły w galerii.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Apple

Apple iPhone 8 64GB Gwiezdna szarość

2 623,95 zł1 059,00 zł-60%
miejsce #2

Apple

Apple iPhone XR 64GB Czerwony

2 853,32 zł1 785,05 zł-37%
miejsce #3

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

699,00 zł444,00 zł-36%
miejsce #4

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB Szary

1 307,90 zł948,00 zł-28%
miejsce #5

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #6

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka wrzesień Łowicz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Łowicza. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Telewizyjny Turniej Miast Sieradz - Łowicz w 1969 roku. Wygrał Sieradz! UNIKALNE ZDJĘCIA

27 kwietnia minęły 52 lat od Turnieju Miast Sieradz kontra Łowicz. Istniejący od roku 1964 turniej wymyślił Marian Marzyński. Zmagania miast transmitowała Telewizja Polska i żył nimi cały kraj. Podobnie było w niedzielę 27 kwietnia 1969 roku. Turniej rozpoczął się o godz. 14, a do rywalizacji stanęły 100-osobowe ekipy z Sieradza i Łowicza. Walczono nie tylko o sławę i uznanie całego kraju, ale również o milion złotych. Zmagania z Sieradza na żywo relacjonował niezwykle wówczas popularny prezenter telewizyjny Jan Suzin. Prezentujemy unikalne zdjęcia dokumentujące to niezwykle wówczas ważne wydarzenie dla mieszkańców Sieradza i okolic. Pochodzą one z archiwum Pawła Kurzawskiego. Dziękujemy!

📢 Łowiccy policjanci rozdają odblaski. Ma być bezpieczniej na drogach

We wtorek, 21 września, łowiccy policjanci włączyli się w akcję ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe i ulotki promujące bezpieczeństwo na drodze oraz odwiedzali dzieci w szkołach.

📢 Dwa wypadki na autostradzie A2 pod Bolimowem. W odstępie 500 metrów i 15 minut

We wtorek, 21 września, doszło do dwóch groźnie wyglądających wypadków na autostradzie A2 pod Bolimowem. Na miejscu pracowała policja, straż pożarna, była także grupa chemiczna straży z Łodzi oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

📢 Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP w Bełchatowie. Spotkali się tam harcerze z całego województwa

Na trzy dni harcerze z Chorągwi Łódzkiej ZHP opanowali Bełchatów. Przedstawiciele wielu miast województwa łódzkiego w niedzielę uroczyście zakończyli swoje święto

📢 Skierniewice. Oficjalne otwarcie 44. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

Tuż po paradzie 44. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw rozpoczęło się oficjalne otwarcie święta. Wszystkich gości przywitał prezydent Skierniewic - Krzysztof Jażdżyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wojewoda łódzki - Tobiasz Bocheński, marszałek województwa łódzkiego - Grzegorz Schreiber, poseł Antoni Macierewicz, biskup łowicki - Wojciech Osial, poseł Robert Telus oraz senator Rafał Ambrozik.

📢 Skierniewice. Targi Ogrodniczo-Rolne otwarte! Zwiedzających nie brakuje już od rana

W sobotę, 18 września, o godzinie 10 nastąpiło oficjalne otwarcie Targów Ogrodniczo-Rolnych w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Na hali, przy ulicy Pomologicznej, można podziwiać wyjątkowe kompozycje roślinne, porad udzielają pracownicy naukowi Instytutu Ogrodnictwa, są również stoiska handlowe.

📢 Aktualizacja!!! Śmiertelny wypadek pod Rawą Mazowiecką, bilans ofiar wzrósł

Zwiększył się bilans ofiar śmiertelnych środowego wypadku na drodze wojewódzkiej 707 pod Rawą Mazowiecką. Do szpitali trafił kierowca TIRa oraz jeden z pasażerów busa. Niestety, pomimo wielogodzinnych starań lekarzy, pasażer zmarł.

📢 Znane są, wstępne, przyczyny porannego wypadku na autostradzie A2

We wtorek, 14 września, tuż przed godziną 8 rano doszło do tragicznego wypadku na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. Na wysokości miejscowości Wólka Łasiecka, w gminie Bolimów, samochód osobowy, marki dacia, uderzył w naczepę ciągnika siodłowego.

📢 Księżackie Jadło na łowickich Błoniach odbyło się w niedzielę

Targi Dobrej Żywności, czyli Księżackie Jadło to wydarzenie bliskie sercom i – oczywiście – żołądkom łowiczan. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią organizatorzy zdecydowali się przenieść imprezę z Nowego Rynku do amfiteatru w parku Błonie. A tam, na rozstawionych przy bulwarze stoiskach można było skosztować wyrobów pań z Kół Gospodyń Wiejskich w powiatu łowickiego, czy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, kupić miód, obwarzanki, lub pięknie dekorowane pierniki. Nie mogło zabraknąć także ludowego rękodzieła oraz atrakcji dla najmłodszych.

📢 Gmina Nieborów. Pies tonął w studni z pomocą przyszedł grzybiarz i straż pożarna

W niedzielę, 12 września, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieborowie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu ratowali psa, który wpadł do studni. Pies by utonął, gdyby nie czujność, przechodzącego w pobliżu, grzybiarza.

📢 Inscenizacja walk, które odbyły się w Łowiczu w 1939 roku przyciągnęła tłumy

W sobotę, 11 września, tuż po godzinie 20, na Starym Rynku w Łowiczu odbyła się inscenizacja walk z 1939 roku. Na Starym Rynku pojawiły się grupy rekonstrukcyjne, które odtwarzały zdarzenia z września 1939 roku. Wokół miejsca rozstawiły się namioty Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łowickiego, można było również zwiedzać wozy wojskowe oraz wozy strażackie. Na inscenizację przybyli mieszkańcy Łowicza, powiatu łowickiego oraz całego województwa łódzkiego.

📢 Aktualizacja! Akcja ratunkowa na drodze nr 70 w Bełchowie. Dwie ofiary w stanie krytycznym

Do wypadku doszło w sobotę, 11 września około godziny 19.30 na drodze krajowej nr 70 w miejscowości Bełchów.

📢 Tragiczny wypadek pod Skierniewicami. Ciężko ranny motocyklista

W sobotę, 11 września, w miejscowości Mokra Prawa doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala.

📢 Zapraszamy na spacer po ZOO Safari Borysew koło Poddębic. ZDJĘCIA, VIDEO

Gdzie wybrać się na weekendowy spacer? Dzisiaj pojawiliśmy się z aparatem w ZOO Safari Borysew koło Poddębic, by przypomnieć Wam, jak tam jest. Zapraszamy na wirtualny spacer po ZOO.

📢 Tajemnicze miejsce, zapomniane od lat... W tym budynku kiedyś była szkoła teraz straszą zniszczenia

Na sprzedaż wystawiono XIX wieczny dwór w miejscowości Wola Pękoszewska w powiecie skierniewickim. Dwór dawno ma za sobą lata świetności. Pozostał klimat miejsca i bogata historia. Jest to wyjątkowa oferta na rynku sprzedaży nieruchomości. Nie tylko ze względu na cenę.

📢 Uwaga, pijani kierowcy w Łódzkiem! Te osoby są poszukiwane za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków ZDJĘCIA

Oni prowadzili pod wpływem. Rząd planuje zaostrzyć kary m.in. dla pijanych kierowców. Już dziś polskie prawo przewiduje dotkliwe kary za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie, jednak nie zawsze udaje się takie osoby złapać. W galerii prezentujemy ZDJĘCIA osób, które są poszukiwane przez łódzką policję i podległe jej jednostki w terenie, a które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Zobaczcie, może kogoś z nich rozpoznacie?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie