Protest na drodze krajowej nr 70 w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Protest ma się zakończyć o godz. 16.30 Rafał Klepczarek
Blisko 40 osób w piątek (7 lutego) blokuje ruch samochodowy na ul. Bolimowskiej w Łowiczu, będącej częścią drogi krajowej nr 70. Trasą tą kierowcy tirów skracają sobie w Łódzkiem drogę między autostradami A1 i A2.

Protestujący łowiczanie, chcąc usunąć z miasta ruchu tranzytowy tirów, domagają się budowy wschodniej obwodnicy miasta. Wśród blokujących DK nr 70 (trasę łączącą Łowicz ze Skierniewicami) znalazł się burmistrz Krzysztof Kaliński oraz miejscy radni z różnych opcji politycznych z przewodniczącym rady miasta Henrykiem Zasępą na czele.

Mieszkańcy łowickiego Zatorza skarżą się na zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi dla zdrowia substancjami i wysoki poziom hałasu emitowanego przez ruch samochodowy w strefie przylegającej do drogi krajowej nr 70. Ich obawy o zdrowie potwierdzają badania poziomu hałasu wykonane na ul. Bolimowskiej na zlecenie władz miasta.

Zatorzanie w piątek blokują ruch na ul. Bolimowskiej w godz. 14-16.30. W tym czasie z przerwami spacerują oni po przejściu dla pieszych na wysokości sklepu spożywczego Gama.

Już wiadomo. Jest regionalizacja obostrzeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie