Pracownicy DPS w Borówku pod Łowiczem zarobią więcej

Redakcja
Starosta łowicki Marcin Kosiorek w środę (9 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ziemby odebrał czek na ponad 380 tys. zł
Starosta łowicki Marcin Kosiorek w środę (9 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ziemby odebrał czek na ponad 380 tys. zł Urząd Marszałkowski w Łodzi
Starosta łowicki Marcin Kosiorek w środę (9 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ziemby odebrał czek na ponad 380 tys. zł. Pieniądze te trafią do Domu Pomocy Społecznej w Borówku w ramach programu „Łódzkie Pomaga”.

Przedstawiciele samorządów, które otrzymały wsparcie, odebrali dziś symboliczne czeki i podpisali umowy. „Łódzkie Pomaga” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wniosek złożony przez Województwo Łódzkie za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej został wybrany do dofinansowania w naborze ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowanym w trybie nadzwyczajnym. Kwota wsparcia dla województwa łódzkiego to ponad 24,5 mln zł.

Uzyskane wsparcie finansowe Marek Dziedziela, dyrektor DPS w Borówku w większości (280 tys. zł) przeznaczy na wypłatę dodatków do wynagrodzeń dla pracowników ośrodka opiekującego się 123 przewlekle chorymi psychicznie osobami. Pozostała kwota „pójdzie” na stworzenie czterech izolatek dla osób z podejrzeniem COVID-19.

Z 86-osobowej obsady DPS trzy razy po 950 zł netto otrzymają 62 osoby, które bezpośrednio pracują z podopiecznymi ośrodka w gminie Bielawy.

- Aby nie dzielić załogi, wystąpiłem do Starostwa Powiatowego w Łowiczu o pieniądze na dodatki dla pozostałej części pracowników – informuje dyrektor Dziedziela.

Jak do tej pory w DPS w Borówku nie zanotowano żadnego przypadku zachorowania na koronowirsa COVID-19. Zaistniało tylko jedno takie podejrzenie w stosunku do podopiecznego ośrodka, które w szpitalu w Zgierzu negatywnie zweryfikował test na COVID-19.

Projekt jest realizowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi – jednostkę samorządu województwa. Wnioski w naborze ogłoszonym przez RCPS złożyły 33 podmioty prowadzące w sumie 61 domów pomocy społecznej - 20 samorządów i 13 podmiotów niepublicznych. Wnioski opiewały na ponad 20 milionów złotych. Pieniądze otrzymali wszyscy, którzy wystąpili o wsparcie. Na pozostałą kwotę – ponad 4 mln zł, zostanie ogłoszony nabór uzupełniający.

Polacy boją się biedy

Wideo

Materiał oryginalny: Pracownicy DPS w Borówku pod Łowiczem zarobią więcej - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie