Porażka Lechii z Błonianką w III lidze ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Porażka Lechii z Błonianką w III lidze
Porażka Lechii z Błonianką w III lidze Fot. Anna Krawczyk
Lechia Tomaszów Mazowiecki fatalnie rozpoczęła wiosenną batalię o utrzymanie w grupie pierwszej III ligi. Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka przegrali na swoim boisku z Błonianką Błonie 0:3 (0:2).

Było to zaległe spotkanie 14. kolejki, którego początek należał do gospodarzy. Groźnie strzelał Krystian Mroczek, ale piłka przetoczyła się obok słupka.Z kolei w 16 minucie Bartosz Szadkowski efektownym wślizgiem próbował wepchnąć piłkę do siatki przyjezdnych, ale sztuka mu się nie udała. Skutecznie za to skontrowali goście, a konkretnie Filip Arak, który strzałem głową pokonał Krzysztofa Barana. Tuż przed końcem pierwszej połowy Marcin Gregorowicz wpadł w pole karne z piłką, a potem umieścił ją w siatce. Na początku drugiej połowy miejscowi domagali się od sędziego „jedenastki” za, ich zdaniem, faul na Kamilu Szymczaku w polu karnym Błonianki. Arbiter nie wskazał jednak na „wapno”, a goście pokazowo skontrowali i strzelili trzeciego gola. Mecz pokazał, że tomaszowianom będzie niezwykle trudno utrzymać się w III ligi. Spadają zespoły z miejsc 15-22.
Pozostali trzecioligowcy naszego regionu grali w sobotę mecze sparingowe. Sokół Aleksandrów wygrał w Bełchatowie z GKS 4:0 (2:0) po golach Dawida Przezaka, Kacpra Dziuby, Oskara Pióra oraz Rafała Nowaka. W zespole gospodarzy wystąpił Mołdawianin Nikta Mospan oraz trzech testowanych graczy. Grali też ci, co pojawili się w spotkaniu z Miedzią Legnica na boisku jedynie na kilka minut, lub nie grali.
Unia Skierniewice wygrała z Victorią Sulejówek 1:0 (1:0) po golu Pawła Czarneckiego (rzut karny). KSKutno pokonał Zjednoczonych Stryków 3:0 (2:0). Gole: Jakub Świątek 2, Kamil Wielgus. RKSRadomsko wygrał z Omegą Kleszczów 1:0 (0:0) po golu Sebastiana Miśkowca.
Pelikan Łowicz zwyciężył Mszczonowiankę 4:1 (0:0). Gole dla Pelikana: Dawid Przybyszewski 2, Krystian Białas 2. ą
III liga (grupa 1.)
Zaległy mecz 14. kolejki: Lechia Tomaszów Mazowiecki - Błonianka Błonie 0:3 (0:3). 0:1 - Filip Arak (30, głową), 0:2 - Marcin Gregorowicz (44), 0:3 - Marcin Gregorowicz (53)

Mecz zaległy 7. kolejki. Jagiellonia II Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0). 0:1 - Karol Mackiewicz (56), 1:1 - Miłosz Matysik (84).
Mecz zaległy 17. kolejki: Legionovia Legionowo -Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:0). 1:0 - Patryk Koziara (6), 2:0 - Dariusz Zjawiński(50), 2:1 - Hubert Matras (66).
Mecz zaległy. Środa (10 marca): Jagiello-nia II - Concordia Elbląg.
19. kolejka. Sobota (13 marca): Huragan Morąg - Unia Skierniewice (14), Znicz Biała Piska - Olimpia Zambrów (14.30), Sokół Aleksandrów - Ruch Wysokie Mazowieckie (15), Wasilków - RKS Radomsko (14), Ursus Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki (13), Legionovia - Wikielec (14), Świt NowyDwór Mazowiecki - Błonianka (12), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Polonia Warszawa (15). Niedziela (14 marca): Concordia Elbląg - Pelikan Łowicz (12), Broń Radom - Jagiellonia II Białystok (12), Legia IIWarszawa - Kutno (11).