Plener malarski na Starym Rynku słuchaczy UTW z Łowicza i Kutna [ZDJĘCIA]

Redakcja
Na Starym Rynku w Łowiczu we wtorek (24 września) odbywa się plener malarski „Architektura Łowicza w malarstwie”. Jest on częścią projektu „60+ Realizujemy nasze marzenia” zgłoszonego przez koła: plastyczne, literackie i kulinarne Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W warsztatach plastycznych prowadzonych przez Aldonę Zając, instruktora malarstwa i rysunku w Łowickim Ośrodku Kultury i wykładowcy ŁUTW bierze udział 20 słuchaczy uniwersytetu seniorów z grup plastycznych „Nowa Fala” i „Fascynacja”, 30 gości z podobnego stowarzyszenia w Kutnie oraz 15 młodych ludzi z koła plastycznego ŁOK.

- Celem naszego pleneru jest stworzenie prac malarskich i rysunków ukazujących najpiękniejsze obiekty Starego Rynku w Łowiczu z nawiązaniem do folkloru łowickiego i twórczości Józefa Chełmońskiego – informuje Krystyna Kucharska, prezes ŁUTW. – Powstałe dziś prace będzie można obejrzeć i nabyć na aukcji zorganizowanej 19 października w sali konferencyjnej Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego.

Po zakończeniu pleneru malarskiego jego uczestnicy przeniosą się do parku nad Bzurą, gdzie obędzie się piknik integracyjny.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie