Piłkarze Pelikana Łowicz nadal będą współpracować z trenerem Robertem Wilkiem

Tomasz Imiński
W sobotę piłkarze Pelikana Łowicz zagrają na wyjeździe z Sokołem Sokółka. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 16. Łowiczanie czekają na pierwsze wiosenne zwycięstwo. Czy zła karta wreszcie się odwróci od Pelikana?

Jesienne spotkanie obu drużyn zakończyło się pewnym zwycięstwem łowiczan 4:1. Gole wtedy zdobyli: Łukasz Gołka, Maciej Wyszogrodzki, Krzysztof Brodecki oraz Maxwell Kalu. Wtedy jednak Pelikan był na fali. Dziś natomiast nastroje w zespole są znacznie gorsze.

Po ostatniej bolesnej porażce 0:2 z Motorem Lublin nie wytrzymał trener Robert Wilk i podczas konferencji prasowej złożył rezygnację z funkcji trenera. Jego decyzja wydawała się ostateczna. Jednak po namowach członków zarządu, piłkarzy oraz wielu przyjaciół Robert zdecydował się pozostać. - Razem z piłkarzami spróbujemy przerwać złą passę i powalczymy o pierwsze wiosenne zwycięstwo - stwierdził Robert Wilk.

Pelikan Łowicz zajmuje obecnie w tabeli II ligi czternaste miejsce. Drużyna ma dziewięć punktów przewagi nad przedostatnim Startem Otwock. Należy jednak spodziewać się, że z II ligi spadnie więcej drużyn. Pelikan musi więc zacząć gromadzić punkty. Sokółka ma w dorobku punkt więcej od Pelikana (27) i zajmuje pozycję dwunastą.

Pelikana Łowicz - Motor Lublin 0:2 (0:0)
Gole: Piotr Prędota (70'), Rafał Niżnik (83').

Skład Pelikana: Sabela - Domińczak (46, Pomianowski), Brodecki, Gawlik, Marcinkiewicz - Wyszogrodzki, Łakomy, Gamla, Adamczyk (69, Rosiak) - Kowalczyk, Solecki.
Trener: Robert Wilk.

Początek meczu z motorem nie zapowiadał katastrofy. Już w 2. minucie na bramkę Motoru uderzał Mariusz Solecki, ale jego strzał nie zaskoczył bramkarza gości. Przemysław Mierzwa obronił również w 5. minucie groźne uderzenie Macieja Wyszogrodzkiego i kolejny Mariusza Soleckiego (w 15 minucie). W tym okresie Pelikan grał nawet dobrze. Brakowało jedynie skuteczności. Lubelska katastrofa rozpoczęła się dopiero po przerwie.