Pierwszy wiosenny sukces Pelikana

Tomasz Imiński
Do trzech razy sztuka. Po porażce i remisie, Pelikan wreszcie zwycięski. Drużyna Roberta Wilka pokonała wczoraj Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:2. Kibice, którzy mimo prawdziwie zimowej pogody zjawili się na stadionie, na brak emocji nie mogli narzekać.

Łowiczanie, którym punkty są bardzo potrzebne, od początku meczu byli bardziej aktywni i już od 22 minuty prowadzili 1:0. W pole karne dośrodkował wtedy Robert Łakomy, a celnym strzałem popisał się Michał Żółtowski.

Po zdobyciu gola Pelikan niepotrzebnie się cofnął. Goście osiągnęli przewagę, której efektem był gol Odong Obem'a w 41 minucie.

Gdy wszystkim wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, łowiczanie przeprowadzili jeszcze jedną akcję, którą celnym strzałem zakończył Maciej Wyszogrodzki.

Druga połowa była jeszcze ciekawsza. Goście co prawda dążyli do wyrównania, ale Pelikan raz za razem wyprowadzał groźne ataki. Szczęścia próbowali: Radosław Domińczak i Michał Adamczyk. Strzał tego pierwszego obronił bramkarz, zaś uderzenie Adamczyka było minimalnie niecelne.

W 67 minucie Świt doprowadził do wyrównania. Gol tylko rozdrażnił łowiczan. W 73 minucie przepiękną akcją i cudownym strzałem popisał się Mariusz Solecki, a Pelikan znów wyszedł na prowadzenie. Dwie minuty później było już po meczu, bo rzut karny wykorzystał Krzysztof Brodecki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Warto jednak odnotować uraz Tarasa Maksymowa, który wszedł w drugiej połowie (za Macieja Wyszogrodzkiego), by w 82 minucie zostać zmienionym przez Patryka Pomianowskiego.

To było bardzo ważne zwycięstwo Pelikana. Łowiczanie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:2 (2:1)

Gole: 1:0 - Micha Żółtowski (22), 2:0 - Maciej Wyszogrodzki (45), 2:1 - Odong Obem (41), 2:2 - Mateusz Zawiska (67), 3:2 - Mariusz Solecki (73), 4:2 - Krzysztof Brodecki (75, karny)

Składy:
Pelikan: Jędrzejewski - Domińczak, Brodecki, Łakomy, Żółtowski - Adamczyk (78, Okoński), Łochowski, Gamla, Wyszogrodzki (58, Maksymiv), (82, Pomianowski) - Kowalczyk, Kosiorek (60, Solecki). Trener: Robert Wilk.
Świt: WiśniewskiI - Sosnowski, Kimura (46, Bajera), GmitrzukI, Cyzio, EnowI, Obem, Zawadzki, MakowskiI - Zjawiński, Zawiska. Trener: Tomasz Reginis. Widzów: 350. Sędzia: Tomasz Tobiański (Tczew).